iOS 13 hangi modelleri destekleyecek?

0

iOS 12 çok geniş bir cihaz skalasıyla, iOS 11 döneminde yaşanan sıkıntıları affettirmeyi başarmıştı. Önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen iOS 13 ise gelişmiş özellikleriyle dikkat çekecek? Peki, hangi cihazlar bu güncellemeyi alabilecek?

Bu cihazlar iOS 13 desteklemeyecek!

iOS 12’nin sınırlandığı modeller iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPod Touch (6.), iPad mini 2 – 3 – 4, iPad Air ve iPad Air 2 oldu. iPhone 6s / 6s Plus ve sonrasında çıkan modeller ise iOS 12’den sonuna kadar faydalanabiliyor.

Bu kapsamda kısa süre önce ilk detayları ortaya çıkan iOS 13 için önemli bir rapor paylaşıldı. Henüz geliştirilme aşamasında olan iOS 13 sürümüne güncellenecek olan iPhone modelleri, iPhone 7 / 7 Plus ve daha yenileri olacak.

Yani Redmond Pie’nin paylaştığı bu rapor doğru çıkarsa, 2016 yılından önce satışa sunulan tüm iOS cihazlar, iOS 13 güncellemesini almayacak. Bu modeller iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus.

iPad tarafında ise iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Air and iPad Air 2’nin iOS 13’e güncellenmeyeceği belirtiliyor. Aynı raporda iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE ve iPad mini 4‘ün son kez güncelleme alabileceğinin konuşulduğu da ifade ediliyor. Tabi Apple’ın kararını şu anda bilmiyoruz.

Cevap bırakın