iOS 13.5 için sona gelindi!

0

Apple’ın akıllı telefonları için yayınladığı güncellemeler devam ediyor. İlk olarak Beta sürümleri ile kullanıcıların karşısına çıkan iOS güncellemeleri, Beta sürümlerinde son halini alarak herkese açık bir şekilde yayınlanıyor. Bu güncellemelerden birisi olan iOS 13.5 Golden Master sürümü yayınlandı. Peki bu ne demek, kullanıcıları neler bekliyor?

iOS 13.5 Golden Master olarak yayınlandı

Golden Master sürüm, geliştiriciler için yayınlanan son sürüm olarak bilinir. Bu da, artık Apple’ın iOS 13.5 Beta sürümünü Golden Master yayınlamasının iOS 13.5’i son bir kez daha geliştiricilerin testine sokacağı manasına geliyor. Kısacası Apple, iOS 13.5 güncellemesini tüm dünyanın hizmetine sunmak için son viraja girmiş durumda.

iOS 13.5 ile kullanıcılar hangi yeniliklere kavuşacak?

iOS 13.5 güncellemesi ile uzun zamandır beklenen özellikler kullanıcıların deneyimine sunulacak. Face ID teknolojisi ile yüzünüzü tanıyan bir iPhone’a sahipseniz, yüzünüzde maske varken iPhone’lar sizi tanımakta zorluk çekiyordu. Sizi tanıyamadığına karar verdiğinde ise şifre ekranına yönlendiriyordu. Gelen iOS 13.5 güncellemesi ile beraber bu sorun ortadan kalkıyor. Güncellemeyi yükleyen kullanıcıların iPhone’ları, kullanıcısının yüzünde maske olduğunu anlayacak ve direkt olarak şifre ekranına yönlendirecek.

Gelen diğer yenilik, Corona virüs’e yakanlanmış bir kişi ile yakınlaştığınızda sizi uyaracak olan bildirimler olacak. Telefonunuz, sizin izniniz dahilinde diğer telefonlar ile iletişim halinde olacak ve hastalığa yakalanmış bir kişiye yakınlaştığınızda sizi uyaracak.

Güncellemele ile karşımıza çıkan son yenilik ise, FaceTime görüşmesinde konuşma yapan kişinin görüntüsünün büyümesini kapatma seçeceği olacak. iOS 13.5 güncellemesinin en fazla 1 hafta içerisinde yayınlanması bekleniyor.

Cevap bırakın