iOS 13.3 yayınlanma tarihi açıklandı

0

Vietnamlı GSM operatörü Viettel sayesinde ortaya çıkan bilgiye göre iOS 13.3 sürümünün 11 Aralık’ta çıkabileceği belirtiliyor. İşte detaylar…

Apple tarafından Eylül ayında yayınlanan iOS 13 sürümü, çok sayıda yeni özellik getirse de pil süresinin düşmesi gibi birçok soruna neden olduğu için eleştirilmişti. Apple, mevcut kullanıcıları tarafından sık sık dile getirilen sorunları çözmek için yaklaşık 10 adet güncelleme yayınlansa da birçok farklı sorun yaşanmaya devam ediyor. Bu kapsamdaki sorunların bazılarını gidermesi beklenen iOS 13.3 sürümünün çıkış tarihi belli oldu.

Vietnamlı GSM operatörü Viettel’in 13 Aralık’ta vermeye başlayacağı eSIM hizmeti için müşterilerinin iPhone’larını iOS 13.3, akıllı saatlerini ise watchOS 6.1.1 güncellemesi yapmaları gerektiği belirtildi. Bu açıklama ile en geç 13 Aralık tarıhine kadar yeni iOS sürümünün piyasaya sürülmesi gerekiyor.

iOS 13.3 sürümü 11 Aralık’ta çıkabilir

Vietnamlı GSM operatörü Viettel sayesinde ortaya çıkan bilgiye göre söz konusu iOS sürümünün 11 Aralık’ta çıkabileceği belirtiliyor. Apple’ın güncellemeleri genellikle Salı veya Çarşamba günleri yapması nedeniyle 11 Aralık’ta güncellemeyi görme şansımız epey yüksek.

Yeni güncelleme ile Memoji’leri devre dışı bırakma seçeneği gibi birçok yeni özelliğin gelmesi bekleniyor. Elbette çeşitli hata düzeltmeleri de söz konusu.

Öte yandan çıkışına yaklaşık bir yıl olan iOS 14 sürümü için de çalışmalara devam edildiği belirtiliyor.
Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın