iOS 13.2.2 güncellemesi şaşırttı

0

iPhone kullanıcıları, güncellemenin ardından telefonlarındaki pilin daha az dayandığından şikayet etmeye başladı…

Apple tarafından yayınlanan iOS 13.2.2 güncellemesiyle birtakım bug’lar giderilmiş olsa da, yeni olumsuzluklara da davetiye çıkarılmış oldu. iPhone kullanıcıları, güncellemenin ardından telefonlarındaki pilin daha az dayandığından şikayet etmeye başladı.

Geçtiğimiz haftalarda iPad’lere ve iPhone’lara yönelik iPadOS ve iOs 13.2.2 güncellemelerini yayınlayan Apple, bununla hücresel veri bağlantısı ve çoklu görev başta olmak üzere, çok sayıda problemi ortadan kaldırmayı amaçlıyordu.Fakat 13.2.2 güncellemesinin yalnızca önceki problemleri gidermekle kalmadığı, yeni olumsuzluklara da yol açtığı anlaşılıyor. Telefonların pillerinin daha az dayandığından yakınan kullanıcılar da bu iddiayı doğruluyor.

Aynı dertten muzdarip çok sayıda kullanıcı, sosyal medyayı şikâyet bombardımanına tutmaya başladı. Pil ömrünün, bu güncelleme yüzünden ciddi derecede olumsuz etkilendiğini ifade eden kullanıcılar, yeni güncellemeden hiç memnun kalmadı. Ancak bu noktada küçük bir not düşmekte fayda var; bu problem yalnızca iPhone’larda söz konusu değil.

Ne yazık ki bu sorun, iPadOS 13.2.2 işletim sistemine sahip tabletlerde de karşımıza çıkıyor. Apple, konuyla ilgili henüz net bir açıklama yapmış değil. Şimdi kullanıcıların tek isteği, Apple’ın yeni bir güncelleme daha yayınlayıp buna bir çözüm bulması. Beklenen bu yeni güncelleme ne zaman yayınlanır, şu an belirsiz ancak kullanıcılar, mümkün olan en kısa sürede bu güncellemenin yayınlanmasını istiyor.

Cevap bırakın