iOS 12 ile tanışın

0

Yeni iOS 12 tanıtıldı. İşte detaylar…

Apple, 4 Haziran 2018 tarihinde başlayan ve özellikle yazılım dünyası tarafından merakla beklenen WWDC (Worldwide Developers Conference) kapsamında mobil işletim sistemi iOS’in en yeni ‘temel’ sürümünü duyurdu. iOS 12, beta olarak yazılım geliştiricilere sunulurken, final versiyonunun eylül ayında gelmesi bekleniyor.

iOS 12, bir dizi yenilikle kullanıcı deneyimini daha iyi hale getirme odağıyla öne çıkıyor. Güncellenen Rahatsız Etme modu, ekranın karanlık modda görünmesi, otomatik olarak belirli bir konum ve zamanda kapanma gibi özelliklerle geliştiriliyor. Deneyim Merkezi, gelişmiş bir kullanıcı insiyatifi ile daha esnek şekilde kullanılıyor.

Bildirimler, iOS 12 ile beraber sıralı olarak ekrana geliyor. Tek bir dokunuşla kontrol edilebilen bildirimler, gruplama özelliği ile birlikte daha düzenli, daha derli toplu görünüyor.

Ekran Süresi uygulaması, periyodik aktivite özelliği sunuyor. App Limits adı verilen bir diğer uygulamayla da uygulama kullanım süreleri kontrol altında tutulabiliyor. 4 yeni Animoji eklenen iOS 12’de diğer öne çıkan yenilikler arasında 3D nesne algılama fonksiyonu sunan ARKit 2.0, Measure adı verilen yeni bir uygulama ile cisimlerin boyutlarının ölçümü, Siri kısayolları, ‘Sizin için’ adlı yeni bir sekmeyle gelen Fotoğraflar uygulaması, grup FaceTime bulunuyor.

Ayrıca uygulamaların yüzde 40, klavyenin yüzde 50 daha hızlı açılacağı belirtiliyor. Ek olarak kaydırarak kamera açma işlevinin yüzde 70 hızlandırıldığını da ekleyelim.

Cevap bırakın