iOS 12 beta 8 sorunları çözerek geldi

0

Beta 7’dan sadece iki gün sonra gelen iOS 12 beta 8, o çok konuşulan sorunu çözdü. İşte detaylar…

Eylül ayı, yeni iPhone modellerinin yanı sıra final versiyonuyla sunulacak olan iOS 12 için de heyecanla bekleniyor. Apple, yeni mobil işletim sisteminin dünya genelindeki yüz milyonlarca iOS cihaz kullanıcısına sunmadan önce geliştirme sürecini tüm hızıyla sürdürüyor.

Bu kapsamda devam eden beta aşamaları, mevcut sorunların tespit ve çözümü noktasında değerli. Yayınlanan en yeni versiyon olan iOS 12 beta 8 de önceki versiyonda çokça konuşulan bir sorunun çözümüyle gelerek beğeni topladı.

iOS 12 beta 7’de görülen sorunun ardından Apple, yazılımı geri çekmiş, sadece 2 gün sonra 8 nolu beta versiyonu yayınlamıştı. Söz konusu sürüm, iOS 12 beta 7’deki hız sorununa çözüm getirdi.

Yavaşlık sorunu çözülürken Mesajlar’a yeni hoş geldiniz ekranı ve Ölçü uygulama ikonunda bir takım tasarımsal farklılıklar da dikkat çekiyor.

iPad’de yeni bir hoş geldiniz ekranı ile Müzik uygulamasında albüm kapakları, beta 8’de diğer öne çıkanlar arasında.

Apple, nihai sürüm için geriye sadece 1 ay kala beta yayınlamaya devam edecek. En az 10-11 adet betanın ardından iOS 12’nin dağıtımının başlaması, elbette yeni iPhone ve eğer tanıtım gerçekleşirse yeni iPad’lerde ilgili yazılımın yüklü olarak gelmesi bekleniyor.

iOS 12’nin Eylül ortasında yayınlanacağını belirtelim.

Cevap bırakın