iOS 12 batarya performansı ile çok konuşulacak

0

Geçtiğimiz hafta duyurulan iOS 12, özellikle performans alanında büyük iyileştirmelerle geliyor. Bu kez iOS 11’in çıktığı her telefona gelecek olan yeni işletim sistemi sürümü, bu yüksek performansı batarya tarafında da sürdürecek gibi görünüyor. iOS 12 batarya performansı söz konusu olduğunda önceki versiyonlara oranda ciddi bir iyileştirme sunacak.

iOS 12 batarya performansı iPhone kullanıcılarına rahat nefes aldıracak!

Şu sıralar beta‘yı indiren kullanıcılar sürekli olarak testler yapıp, bunları internet üzerinde yayınlıyorlar. YouTube‘da yapılan kullanıcı testlerinden birinde, iOS 11.4 yüklü iPhone X ile iOS 12 Beta 1 yüklü iPhone X batarya testine sokuluyor.

iOS 12 Beta 1 yüklü iPhone X, önceki iOS sürümlerinin aksine ilk beta olmasına karşın iOS 11.4‘den 3 saat 30 dakika daha fazla açık kalmayı başarıyor. Bu videoyu hemen aşağıdan izleyebilir ve farklı kendiniz de görebilirsiniz.

iOS 11.4‘ün aynı telefonda 7 saat 10 dakikalık kullanım süresi sunarken, 10 saat 50 dakikalık bir kullanım süresi sunan iOS 12, beta olmasına karşın iOS 11.4‘e  yüzde 50’lik bir fark atmış gibi gözüküyor.

Elbette daha henüz beta sürecindeyiz. Ama Apple bu performansı Eylül ayında yayınlanacak ana sürüme kadar koruyabilirse, bugüne kadarki en sevilen iOS versiyonunu bize sunacağını söyleyebilirsiniz.

Cevap bırakın