iOS 12.1.4 yayınlandı [FaceTime sorunu çözüldü!]

0

FaceTime hatasını gideren iOS 12.1.4 güncellemesi, desteklenen iOS cihazları için geldi. İşte detaylar…

Teknoloji şirketi Apple’ın geçtiğimiz dönemde yayınladığı iOS 12.1 güncellemesi, ilginç bir sorunu da beraberinde getirmişti. Oldukça tepki çeken sorun, yüklü bir cihaz tarafından bir başka iOS 12.1 yüklü cihaz FaceTime üzerinden arandığında karşı taraf yanıt vermese de sesi duyulabiliyordu. Bu oldukça yüksek güvenlik risklerini de beraberinde getiren, aynı zamanda kişisel gizlilik için tehdit oluşturan tuhf durum kamuoyunda bir skandal olarak yorumlanmıştı. Apple, söz konusu hatanın, üzerinde çalışılan sonraki güncelleme ile birlilkte kesin şekilde çözüleceğini açıklamıştı ve nihayet yayınlanan iOS 12.1.4 ile FaceTime problemi giderildi.

Türkiye’deki desteklenen iOS cihazları için de kademeli olarak yayınlanan güncellemeyi yüklemek için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncellemesi yolunu izleyebilir, yükleme işlemini birkaç dokunuşla gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle cihazınızda iOS 12.1 sürümü yüklüyse zaman kaybetmemenizi tavsiye ediyoruz.

Güncelleme başka neler getirdi?

Öte yandan güncellemenin başka yetenekleri de var. Artık her mobil işletim sistemi güncellemesinde standart olan yeni versiyonun performans iyileştirmeleri ve stabiliteye katkıları yeni iOS güncellemesinde de mevcut durumda. Bunun dışında herhangi bir ek özelliğin sunulmadığını, güvenlik odaklı bir güncellemenin yayınlandığını belirtebiliriz.

Son olarak Apple’ın bir sonraki iOS güncellemesini önümüzdeki haftalarda yayınlaması bekleniyor.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz. Takipte kalınız…

Cevap bırakın