iOS 11.4 yayınlandı! İşte özellikleri…

0

Apple, iPhone, iPad ve iPod touch cihazları için en yeni işletim sistemi versiyonu olan iOS 11.4’ü kullanıma sundu…

Apple, iOS cihazları için en yeni güncellemesi olan 307 MB dosya boyutuna sahip iOS 11.4 versiyonunu yayınladı. Bir ara güncelleme olan iOS 11.4, teknoloji şirketinin önemli yazılımsal yeniliklerini duyuracağı ve önümüzdeki günlerde (4 Haziran) başlayacak WWDC etkinliği öncesinde geldi.

iPhone, iPad ve iPod touch için yayınlanan versiyon, HomePod, iCloud, AirPlay ve iMessage için bir dizi yenilik içeriyor.

Geçtiğimiz yıl yayınlanması tahmin edilen iki özellik, AirPlay 2 ve iCloud Mesajlar özellikleri, yeni yazılım versiyonu ile birlikte iOS cihazlarda kullanıma sunuluyor.

Apple TV’yle uyumlu olan, aynı zamanda iPhone ve iPad’lerde kontrol edilebilen AirPlay 2 ise HomePod ile stereo ses ve çoklu oda sistemi kurulumuna olanak sağlıyor.

iCloud, mesajların da saklanabileceği bir platform halini alıyor. Böylelikle donanım üzerindeki veri yükünün bulut platformunda saklanması, dolayısıyla ‘yer açılması’ için yeni bir yol söz konusu oluyor. Açılması için iCloud’da Ayarlar > [adınız] > iCloud yolu izlenerek Mesajlar’ın etkinleştirilmesi gerekiyor.

Yazılım, otomatik olarak geldiği gibi bazı cihazlara daha sonra ulaşabiliyor, bu nedenle iOS 11.4 için akıllı cihazlardaki Ayarlar ve Yazılım Güncellemesi yolundan kontrol sağlaanbilir.

İndirilebildiği cihazlar hangileri?

Öte yandan söz konusu yazılım güncellemesi tüm iOS cihazlar için yayınlanmış değil. Uygun olduğu cihazlar şöyle sıralanıyor;

iPad Air, iPad Air 2, iPad Pro, iPad 9.7, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPod touch 6th, iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6/6 Plus, iPhone 6s/6s Plus, iPhone 7/7 Plus, iPhone 8/8 Plus ve iPhone X.

Cevap bırakın