iOS 10 kullanım oranı duyuruldu

0

ios10gizliozellikleri_0112

Apple, geçtiğimiz aylarda beta olarak yayınlanan ve geçtiğimiz ay final versiyonu yayınlanan yeni mobil işletim sistemi iOS 10’a dair rakamları kamuoyuyla paylaştı. Yazılımın hızlı bir şekilde benimsendiği ve iOS cihazların (iPhone, iPad, iPod touch) büyük kısmında kullanılmaya başlandığı görülüyor.

Verilere bakıldığında tüm iOS cihaz sahiplerinin yüzde 54’lük kesimi iOS 10 kullanmaya başlamış durumda. Kısa sürede ulaşılan oran dikkat çekici. Diğer sürümlerde ise oranlar değişmeye devam ediyor; iOS 9 kullanım oranı yüzde 38 olarak açıklanırken diğer iOS sürümlerinin (iOS 8, iOS 7 gibi) oranlarının toplamı ise yüzde 8.

Öte yandan iOS 9, daha kısa süre içinde iOS 10’daki söz konusu kullanım oranına ulaşmıştı. Ayrıca Apple, tüm zamanların en hızlı ‘yüzde 50 sınırını geçme’ olduğunu da duyurmuştu. Apple’ın bu noktada iOS 10’la ilgili oranı çok fazla öne sürmeyeceği tahmin ediliyor.

Apple kullanıcılarına hızlı bir şekilde sunulan işletim sistemi yazılımlarında yüksek benimsenme oranları uzun yıllardır ilgi çekici göstergeler ortaya koyuyor. Yeni nesil iOS’un da kullanım oranlarının önümüzdeki aylarda da duyurularının devam etmesi beklenmekte.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın