Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiiOS 10 benimsenme oranı yüzde 60’a ulaştı

  iOS 10 benimsenme oranı yüzde 60’a ulaştı

  ios10gizliozellikleri_0112

  Mobil işletim sistemleri arasındaki rekabetin teknoloji boyutunun etkileri şüphesiz yüz güldürücü. Kullanıcılar, her yeni sürümde daha stabil ve fonksiyonel kullanım deneyimine merhaba diyorlar.

  Android ve iOS arasındaki birbirine yakın teknoloji argümanları heyecan verici. Ancak arada ilginç bir farkın olduğu da gözardı edilemez bir detay…

  Android işletim sisteminin teoride yayınlanan güncellemelerinin, dünya genelindeki yüz milyonlarca cihaza entegrasyonu uzun bir süreci de beraberinde getirirken iOS de durum çok farklı. Yazılımını aynı anda destekleyen tüm iOS cihazlara aynı anda sunan Apple, bunun sonuçlarını da kısa sürede yüz milyonlarca kullanıcının en son işletim sistemi sürümünü kullanmaya başlamasıyla alıyor.

  Son verilere göre ulaşılan en yeni sürüm iOS 10’un tüm cihazlarda (uyumlu iPhone, iPad ve iPod touch’lar) kullanım oranı da bunun göstergesi durumunda.

  ekran-resmi-2016-10-31-00-03-48

  Yüzde 60’a ulaşıldı

  Son açıklamaya göre 25 Ekim 2016 tarihi itibarıyla dünya genelindeki iOS cihazların yüzde 60’ı en güncel temel sürüm olan iOS 10’u kullanıyor. Oran geçtiğimiz aya göre hızlı bir artış göstermiş durumda. Öte yandan hala yüzde 40’lık bir kesimin iOS 10 kullanmadığı da bir gerçek. Bir tereddütün söz konusu olduğuna şüphe yok. iOS 9 kullanı oranı yüzde 32 seviyesinde. iOS 9 öncesi versiyonların yer aldığı cihazların oranı ise yüzde 8 şeklinde.

  iOS 10’un benimsenme oranına dair istatistikleri aktarmaya devam edeceğiz…

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN