iOS 10.3 Beta 6 yayınlandı

0

ios10gizliozellikleri_0112

Apple iPhone, iPad ve iPod touch için yayınladığı mobil işletim sistemi iOS’un yeni ara güncellemesi için beta versiyon yayınladı. iOS 10.3 için gelen altıncı beta, ilgi çekici yenilikler sunacak gibi görünüyor. İşte detaylar…

Her işletim sistemi versiyonu öncesinde beta versiyonlar yayınlayarak bir nevi son kullanıcıya ulaştırmadan önce yazılımlarını kullanıcı testlerine, vb tabi tutan Apple, yeni bir iOS sürümü daha yayınladı. Altıncı iOS 10.3 beta versiyonu şeklinde tanımlanan yazılım, geliştiriciler için kullanıma sunuldu. Kısa süre içinde genel dağıtımına başlanması beklenen iOS versiyonu hataların giderilmesi ve daha yoğun stabilite gibi standart özelliklerine ek olarak bir dizi yenilik de vaat ediyor…

Bunlar arasında kablosuz AirPods kulaklıklar için geliştirilen Find my AirPods dikkat çekiyor. İlginç ama Apple, kulaklıkların kaybolmasına yönelik bir adım atmışa benziyor. Öte yandan Harita üzerinden 3D Touch özelliğinin kullanımı mümkün oluyor, hava durumu bilgisi buradan görüntülenebilecek.

Siri, Hindistan Premier Ligi ve Kriket Konseyi’ndeki güncel puanları sesli olarak aktarabilecek, ayrıca Safari için çoklu hareket desteği de geliyor.

Giderilen hatalar arasında Mail uygulamasında karşılaşılabilen donma sorunlarının giderilmesi ve sistem performansına yönelik geliştirmeler öne çıkıyor.

Söz konusu beta versiyonun indirilebilmesi için iOS cihazında UDID adını alan kaydın olması gerekiyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın