iOS 10.3.3 güncellemesinin yüklenmesi önemli, çünkü…

0

Apple’ın mobil cihazları için sunduğu işletim sistemi iOS’in en son versiyonu yayınlandı. 10.3.3 koduyla indirilmeye sunulan işletim sistemi güncellemesinin zaman harcanmadan yüklenmesi tavsiye ediliyor.

Bir süredir testleri devam eden yazılım, yeni özellikler sunmuyor, ancak çok kritik önem taşıyan bir dizi sorunu çözdüğü için büyük önem taşıyor. iOS cihazlarda (iPhone, iPad ve iPod touch) tespit edilen çok sayıda güvenlik açığının, iOS 10.3.3 ile birlikte ortadan kaldırılacağı kaydediliyor.

Söz konusu güncellemenin 50’ye yakın güvanlik açığını kapattığı belirtiliyor. Bu noktada cihazlardaki kodlara yasa dışı yollarla ulaşılması ve önemli güvenlik sorunlarının ortaya çıkmasına neden olabilecek açıkların da kapatıldığı belirtiliyor. Bu nedenle iOS 10.3.3, Apple mobil cihaz kullanıcıları için yüklenmesi önem taşıyan güncellemelerden biri durumunda yer alıyor.

Güncelleme, iki yolla iOS cihazlara indirilebilir. Bunlardan ilki ayarlar kısmında yer alan yazılım güncellemesi ve devamındaki yönergelerin izlenmesi şeklinde tamamlanıyor; diğer yöntem ise iOS cihazın, iTunes bağlantısı için PC veya Mac’lere bağlanması ile sağlanıyor.

iOS 10.3.3 güncellemesi; akıllı telefon tarafında iPhone 7, iPhone 6s ve iPhone 6 serisi, iPhone SE, iPhone 5c, iPhone 5 ve 5s modellerine yüklenebiliyor.

iPad’de ise iPad Pro, iPad Air, ilk nesil hariç iPad mini ile uyumlu. Ayrıca iPod touch 6’ya da yüklenebilmekte.

Yazılım dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın