iOS 10.3.2 Beta 5 yayınlandı

0

ios

Tüketici elektroniği şirketi Apple, iPhone, iPad ve iPod touch cihazları için sunduğu iOS işletim sistemini geliştirmeye devam ediyor. Popüler marka, iOS 10.3.2 Beta 4’yı yayınladıktan sadece 3 gün sonra sonraki versiyon olan iOS 10.3.2 Beta 5’yı sundu. Böylelikle sonraki iOS –ara- versiyonunun final versiyonuna da yaklaşıldı.

Geliştiriciler için yayınlanan iOS 10.3.2 Beta 5, 10.3.2 kodlu versiyonun tamamlanmasına yaklaşıldığı anlamı taşıyor. Bu arada kısa aralıklarla iki betanın yayınlanmasının arkasında yatan nedenin önceki versiyondaki keşfedilmiş önemli bir hata olabileceği belirtiliyor. Bu noktada net bir açıklama ise henüz gelmiş değil.

Stabilite sorunları gideriliyor

Öte yandan yeni beta versiyonun bir dizi stabilite sorunun giderilmesi, hataların düzeltilmesi temelinde olduğu kaydediliyor. Apple tarafından sıklıkla giderilen hataların bu aşamada da temizlenmesi yönünde çalışmalar yürütülmüşe benziyor. Güncelleme ile birlikte CarPlay için SiriKit komutlarının sorunlu çalışması durumunun ortadan kaldırıldığı görülüyor. Diğer yandan da üçüncü parti VPN uygulamalarına entegrasyonun sağlanmasının da 10.3.2 Beta 5’te dikkat çeken geliştirmelerden biri olduğu anlalışılıyor.

Final versiyon çok yakında

Geliştiriciler için yayınlanan söz konusu versiyonların nihai aşamada ise iPhone, iPad gibi Apple mobil cihazlarını kullananan kimselere yazılım güncellemesi şeklinde geleceğini belirtelim.

Cevap bırakın