İnternetten Tatil Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

0

Yaz sıcakları kendini hissettirmeye başladı. Okulların da kapanmasıyla herkesi bir tatile çıkma heyecanı sardı. Elbette ilk akla gelen tercih internetten tatil satın alabileceğiniz siteler. Fakat özellikle bazı konularda çok seçici olmak gerekiyor. Tatil satın alırken güvenilir, adı duyulmuş ve kurumsal yapıya sahip online alışveriş sitelerinden işlem yapmayı tercih etmelisiniz. Otel odası rezervasyonu, tatil, tur veya uçak biletini kolayca online olarak birkaç tık ile satın alabileceğiniz bu siteleri çok iyi incelemeli ve verdiği-vermediği hizmetleri çok ayrıntılı bir şekilde incelemelisiniz.

İlk Olarak Önceliklerinizi Belirleyin

Öncelikle tatilinde sorun yaşamamak için gideceğiniz yeri, orada görmek ve yapmak istediklerinizi önceden ayrıntılarıyla belirlemelisiniz. Sonra bu isteklerinizi tatil siteleri üzerinde filtreleme yaparak aratabilirsiniz. Gidilecek şehir, bölge, kalınacak otel tipi, oda özelliği, fiyata dahil olan hizmetler hatta bir tur satın alıyorsanız da ayrıntılı tur programı ilk akla gelen arama özellikleridir.

Çok Ucuz Fiyat Veren Yerleri Pas Geçin

Normal fiyatlara göre aşırı ucuz hizmet (tur, oda, uçak bileti vs.) fiyatı verenler ile adı daha önce hiç duyulmamış sitelere şüphe ile bakmanızda ve hatta uzak durmanızda fayda vardır. Hiç kimse size bir hizmeti ortalama değerinin çok altında bir fiyata veremez. Mesela size fiyatı ortalama 3000TL olan bir turu 900TL’ye teklif eden her siteden uzak durun. Eğer bu teklifi seçerseniz büyük ihtimalle tatilinizde sizi tatsız sürprizler bekliyor olacaktır. Asla unutmayın ki her zaman alacağınız hizmet ile ödeyeceğiniz fiyat arasında mutlaka mantıklı bir denge olmalıdır. Altın kural olarak TURSAB üyesi olmayan yerlerden kesinlikle tatil satın almayın.

Müşteri Deneyimlerine Kulak Verin

Seçtiğiniz siteden tatil satın almadan önce site hakkındaki yorum ve şikayetleri incelemenizi öneririm. Aslında çok uygun fiyat aldığınızı düşündüğünüz otel veya tur hizmeti için internetten şikayet araştırması yaptığınızda çok sürpriz sonuçlarla da karşılaşabilirsiniz. Bir site hakkında 3-5 tane fazla ciddi olmayan şikayetin olması gayet doğaldır fakat onlarca veya yüzlerce hep aynı konuda şikayet varsa mutlaka dikkate almalısınız.

Otel Rezervasyonunuzu Gitmeden Teyit Edin

Tur aldığınızda buna gerek olmayacaktır fakat otel oda hizmeti satın aldığınızda gitmeden önce oteli arayarak rezervasyonunuzun gerçekten sağlıklı bir biçimde yapılıp yapılmadığını kontrol edin. Bu kontrol sizi hoş olmayan bir sürpriz ile karşılaşmaktan koruyacaktır.

Güvenilir Bir Adres: www.tatilsepeti.com

İnternetten tatil satın alırken önerebileceğim güvenilir bir tatil portalı ismini vermemi isterseniz Tatilsepeti.com’u önerebilirim. Her isteğe hitap eden farklı tatil seçenekleri ile istediğiniz tatile %40’a varan indirimlerle ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın