İnternet Tabanlı Ücretsiz Animasyon Araçları

0

      Bilgisayara herhangi bir uygulama yüklemeden, internet uygulaması ile animasyon videolar geliştirmek, özellikle çocuklar ile neşeli dakikalar geçirilmesinde yardımcı oluyor. Web uygulaması olarak adlandırabileceğimiz servisler ile kolay şekilde animasyon videolar geliştirilebiliyor. İnternet tabanlı ücretsiz animasyon araçlarını kullanarak, arkadaşlarınızın kendisini özel hissetmelerini sağlayabilir veya gelen bir e-postadaki animasyon video ile güne güzel başlayabilirsiniz. İnternet Tabanlı Ücretsiz Animasyon Araçları

      Animasyonlar aynı zamanda bir firmanın reklam stratejisini geliştirmek, müşteriler için ürün listesi oluşturmak, öğrencilerin sınıfta konuya olan ilgilerini artırmak için de kullanılabiliyor.

      Bu haftaki yazımda, internet ortamında çevrimiçi animasyon video geliştirilebilecek platformları sıralayacağım.

Voki

      Voki platformu, kişiselleştirilmiş ifadeleri bilgisayar ortamına aktarılmasını sağlayan ve kişiye özel avatar geliştirilmesine yardımcı olan bir web servisidir. Bu servis gerek öğretmen ve gerekse de öğrenciler için bir eğitim aracı olarak tanımlanabilir. Voki servisinin kullanılması ücretsiz olmakla birlikte, bütün özelliklerinin kullanılabilmesi için yıllık abonelik ücreti gerekmekte.

      Web ortamında konuşan bir hayvan ya da bir avatar yapılırken, Voki karakterleri son derece kolay şekilde özelleştirilebiliyor. Bu serviste oluşturulan karaktere; telefon, metin okuma, özelleştirilmiş ses dosyası kullandırma gibi yetenekler kazandırılabiliyor.

      Voki sınıf servisi aynı zamanda öğretmenlere özel Voki karakterleri ile ödev ve ders programları konusunda öğrencilerin özel Voki girişi yapmasına olanak sağlıyor.

JibJab

      Jibjab servisinde kendi orjinal içeriğinizi yaratabilir, seçtiğiniz yüzleri, istediğiniz kişinin fotoğraflarına ve videolarına ekleyerek web animasyonları oluşturabilirsiniz. Bu serviste sınırlı sayıda ücretsiz, özelleştirilebilir video olmasına rağmen, eğer istenirse aylık abonelik ücreti ödenerek sınırsız sayıda video ve fotoğraf gönderebilirsiniz.

      Bu web uygulamasında; doğum günleri, özel günler ve eğlence için hazır Jabjab kart ve videoları bulunur. Hazır kart ya da videoları seçtikten sonra Facebook hesabınızdan veya bilgisayardan fotoğraf yükleyerek, ailenizden birisinin ya da arkadaşlarınızın yüzlerini öne çıkartabilirsiniz. Üzerinde kişiselleştirme yaptığınız kart ya da videolarınızı Facebook, Twitter ve e-posta ile paylaşabilirsiniz.

      Bu servisin aynı zamanda çocuklara özel bir tablet uygulaması da bulunuyor. Uygulama sayesinde, çocuklarınızın resimlerini ya da animasyonlarını heyecan verici kitaplara kapak olarak ekleyerek, okuma alışkanlıklarını ve etkileşimlerini artırabilirsiniz.

Dvolver

      İnternet ortamında çevrimiçi animasyon video servislerinin en popüler ve basit yolu olarak Dvolver sayılabilir. Platformun kullanılması tamamen ücretsiz olmakla birlikte, yapılan video çalışmalarını e-posta yolu ile istediğiniz kişiye gönderme şansına sahipsiniz.  Daha önce oluşturulmuş şablonları seçip, oluşturmak istediğiniz animasyon videolarınız için bir sahne oluşturabilirsiniz. İstediğiniz animasyona karakter, diyaloglar ve dilerseniz müzik de ekleyebilirsiniz. Dvolver ile ilginç ve eğlenceli animasyonlar oluşturabilirsiniz.

      Yazıda kullanılan fotoğraflar ilgili uygulamaların web sayfalarından alınmıştır. Uygulamalar ilgili firmaların markalarıdır.

Twitter takip için @salihertugrul

Cevap bırakın