Internet Explorer Windows 10’da yer almaya devam edecek

0

Her ne kadar Chromium tabanlı Edge tarayıcısı içerisine Internet Explorer modu eklemiş olsa da Microsoft, eski tarayıcısını tamamen kaldırmayı düşünmüyor. İşte detaylar…

Yazılım şirketi Microsoft, Chromium tabanlı Edge tarayıcısına işletmelerin uyumsuzluklarla karşılaşmaması için yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Bu kapsamda Chromium Edge bünyesine dahil edilen Internet Explorer modu, eski moda sahip uygulamaların modern bir tarayıcı içerisinde görüntülenmesine imkanı tanıyor. Bunun yanında Edge tarayıcı içerisinde Internet Explorer modunun yer almasına karşın Microsoft’un Windows 10 içerisinden söz konusu tarayıcıyı tamamen kaldırmayı düşünmediği de görülüyor.

Microsoft Edge mühendisi tarafından yapılan son açıklamada Windows 10 içerisinden Internet Explorer’ın kaldırılmayacağı ve aksine desteklenmeye devam edeceği belirtildi.

Bu açıklama ile Microsoft’un eski tarayıcısının Windows 10 işletim sisteminde bir süre daha hizmet vereceğini duyurulmuş oldu.

Internet Explorer işletmelerin vazgeçilmez tercihi…

Microsoft’un önemli emektarlarından biri olan Internet Explorer web tarayıcısı, hala birçok işletme tarafından tercih ediliyor.

Çünkü bu işletmeler, eski tarayıcı Internet Explorer için optimize edilmiş pek çok hizmeti kullanmaya devam ediyor. Öte yandan pazar payı verilerine bakıldığında Internet Explorer’ın eski tarayıcı Edge’den daha popüler bir durumda olduğu da görülüyor. Uzmanlara göre Edge’in bnimsenme oranının düşüklüğü son derece ilginç.

Cevap bırakın