İnteraktif mobil video deneyimi Aurora artık Türkiye’de

0

Akıllı telefonlarda etkileşim odağında yenilikçi bir video deneyimi sunan Aurora adlı ürün, ilk örnekleri ile Türkiye’de kullanıma sunuldu.

AdColony yeni ürünü Aurora HD Video ile kullanıcılara gerçek bir interaktif video deneyimi sunuyor. Mobil video reklamcılığın geleceği olarak anılan bu yeni ürün EMEA bölgesinde ilk kez Türkiye’de hayata geçirildi. Aurora HD Video ile kullanıcılar video da gördükleri öğeleri dokunarak yakaladıkları, videoyu durdurmadan akışını değiştirebildikleri, videoda oynanan bir oyuna gerçek zamanlı olarak katılabildikleri, telefonlarını sallayarak ya da hareket ettirerek videoya eşlik ettikleri deneyimler yaratılabiliyor.

Video etkisinin telefon ekranının dışına taşarak, gerek titreşimler gerekse kullanıcının aksiyonları ile daha zengin deneyime dönüştüğü mobil video deneyimi sunan Aurora HD Video ile kullanıcılar, reklam videosunu durdurmadan etkileşime geçebiliyorlar. Bu ürün ile markalar sadece kullanıcılara interaktif bir deneyim sunmakla kalmıyor aynı zamanda, dijital reklamcılıkta ilk kez kullanıcıların dikkatinin gerçekten reklamda olduğunu da ölçümleyebiliyor.

100 kat daha fazla etkileşim elde edildi

Lansman partneri Unilever, 5 farklı markası ile Aurora HD Video kullanan ilk marka oldu. Clear, Rexona, Signal, Dove ve Lipton kampanyaları için hazırlanan etkileşimli videolar ile endüstri standartlarının üzerinde etkileşim oranları elde edildi. Standart video kampanyalarının 100 katı etkileşim elde edilerek marka ile kullanıcı arasında güçlü bir bağ kurulmuş oldu.

Haberin devamında söz konusu reklamlardan birini izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

Cevap bırakın