Intel’in yüksek performanslı grafik markası Intel Arc 2022’de geliyor

0

Yeni grafik markası; donanım, yazılım ve hizmetleri içerecek. İlk silikon, hem mobil hem de masaüstü form faktörlerindeki ürünlerde 2022’nin ilk çeyreğinde görülecek.

Intel, önümüzdeki dönemde piyasaya çıkacak olan tüketici sınıfı, yüksek performanslı grafik ürünleri markasını açıkladı: Intel Arc. Donanım, yazılım ve hizmetleri kapsayacak olan Arc markası; birinci nesli Alchemist kod adlı Xe HPG mikromimarisi (eskiden DG2 olarak tanınıyordu) tabanlı olan birden fazla donanım neslini içerecek. Intel, Arc markası altındaki gelecek nesillerinin kod adlarını da açıkladı: Battlemage, Celestial ve Druid.

Intel Xe, ayrık ve veri merkezlerinden süper bilgisayarlara kadar birçok ürüne entegre bir performans ve işlevsellik sağlamak için tasarlanan, ölçeklendirilebilir bir grafik ve bilgi işlem mimarisi.

Yakında piyasaya çıkacak olan Arc Grafik ürünleri; Intel’in Xe LP, HP ve HPC mikromimarilerine benzeyen ve ileri grafik özellikleriyle birlikte ölçeklenebilirlik ve işlem verimliliği sağlayacak olan XeHPG mikromimarisi tabanlı. Alchemist kod adlı birinci nesil Intel Arc ürünleri; donanım tabanlı ışın izleme ve yapay zekâ ile çalışan iddialı örnekleme sunarken, DirectX 12 Ultimate için tam destek sağlayacak.

Kime Yardım Ediyor? Intel’in uzun vadeli vizyonu, dünyanın her yanındaki bilgisayar oyuncularına ve yaratıcılara sorunsuz oyun ve içerik oluşturma deneyimleri sağlayarak, onlara açık ve erişilebilir yazılım araçlarıyla birlikte donanımda inovasyon ve seçenekler sunmaktır.

Son olarak resmi açıklamaya göre Alchemist ürünleri, 2022 yılının ilk üç ayında piyasaya sürülecek.

Cevap bırakın