Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürIntel spor, müzik ve moda dünyasına dair yeniliklerini duyurdu

  Intel spor, müzik ve moda dünyasına dair yeniliklerini duyurdu

  In this photo released by Intel Corporation, Gary Shapiro (L), Consumer Technology Association President and CEO, welcomes, Brian Krzanich (R), Intel's Chief Executive Officer to the stage for his keynote presentation at the 2016 CES (Consumer Electronics Show) on Tuesday, January 5, 2016 in Las Vegas, Nevada. During Krzanich’s keynote he showcased a Segway personal transporter from Ninebot that can transform into a robot*. CES is one of the world’s largest gathering places for all who thrive on consumer technologies and will run January 5-9, 2016 in Las Vegas. (Photo by Intel Corporation/Bob Riha, Jr.) *These devices have not been authorized as required by the rules of the Federal Communications Commission. These devices are not, and may not be, offered for sale or lease, or sold or leased, until authorization is obtained.Intel, Las Vegas’ta gerçekleştirilen dünyanın en büyük teknoloji fuarı CES 2016’da öncü markalarla yaptığı işbirliklerini ve sunduğu inovatif çözümleri tanıttı. 2016 yılında Intel, yanlızca teknoloji dünyasında değil hayatın her alanda adından sıkça söz ettirecek…

  Teknolojinin dönüştürücü ve benzeri görülmemiş erişilebilirliği ile hayatımızda giderek daha çok rol aldığını belirten Intel CEO’su Brian Krzanich şunları söyledi: “İnsanlar ürünlerden ziyade deneyimlere göre tercihte bulunma eğiliminde.Intel teknolojisi deneyimleri mümkün kılıyor ve sonuç olarak yaşadığımız dünyayı güzelleştiren bir katalizör rolü üstleniyor.”

  Antreman yapma ve sporda rekabet etme yöntemlerini dönüştürmek amacıyla sektörün önde gelen markalarıyla bir dizi işbirliğine gittiklerini açıklayan Krzanich, teknoloji ve veri analizi yöntemini kullanarak insanların spor performansını ve genel sağlık düzeyini artırmalarına yardımcı olacaklarını belirtti.

  In this photo released by Intel Corporation, Brian Krzanich, Intel's Chief Executive Officer (R) is joined on stage by Chromat CEO, Becca McCharen (L) to discuss the future of fashion and technology during his keynote presentation at 2016 CES (Consumer Electronics Show) on Tuesday, January 5, 2016 in Las Vegas, Nevada. McCharen demonstrated Chromat’s Adrenaline smart dress and Aeros smart bra, powered by Intel® technology to adapt to a woman’s heart-rate and perspiration*. CES is one of the world’s largest gathering places for all who thrive on consumer technologies and will run January 5-9, 2016 in Las Vegas. (Photo by Intel Corporation/Bob Riha, Jr.) *These devices have not been authorized as required by the rules of the Federal Communications Commission. These devices are not, and may not be, offered for sale or lease, or sold or leased, until authorization is obtained.

  Intel ESPN ve Red Bull Media House ile yapacağı ortak çalışmalarla sporculara güç sağlayan ve ileri seviyede görüntüleme deneyimlerini hayata geçiren Intel destekli çözümler tasarlıyor. New Balance ve Oakley ile yapılacak yeni çalışmalar ise insanların daha aktif bir yaşam için kullandıkları araçları kişiselleştirip daha da geliştirecek. Bu işbirlikleri Krzanich’in geleceği şekillendirmekte olduğunu söylediği üç trendin çatısı altında gerçekleşiyor: Akıllı ve bağlantılı dünya, insansı duyulara sahip cihazlar ve daha da kişiselleşen teknoloji.

  Lady Gaga va Intel işbirliği

  Krzanich özel etkinlikte The Recording Academy ile resmi “Next Generation of GRAMMY Moments” programı kapsamında da uzun yıllara yayılan bir işbirliği yapacaklarını açıkladı. Programa teknolojik inovasyon katkısı sağlayacak işbirliği ile insanların müzikte teknolojinin evrimini görerek bu evrime katılmaları amaçlanıyor. Müzik alanında eşsiz bir deneyim yaratmayı amaçlayan ilk Intel-sanatçı işbirliği altı defa GRAMMY ödülü kazanan dünya müzik ikonu Lady Gaga ile gerçekleştirilecek.

  Ayrıca Oakley ve Intel, “Radar Pace” adını taşıyan, sesle etkinleştirilen ve gerçek zamanlı bir koçluk sistemi olan akıllı gözlüğün ön gösterimini yaptılar. Oakley, Intel’in akıllı teknolojili, premium, lüks ve spor gözlükleri üreteceği ilk Luxottica Group markası olma özelliğini de taşıyor. Intel teknolojisiyle geliştirilen ve Oakley’nin yüksek kaliteli tasarımıyla ve malzemeleri ile işlenen akıllı gözlük, koşuculara, bisikletçilere ve fitness severlere anında geri bildirim ve analiz sunacak.Gerçek zamanlı olarak performanslarını geliştirmelerine yardımcı olacak.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN