Intel sanal gerçeklik alanındaki yatırımlarını artırıyor

0

intel-voke

Intel, sanal gerçeklik alanındaki yatırımlarını hız kesmeden devam ettiriyor. Teknoloji dünyası, özellikle 2017 yılı içerisinde Intel kaynaklı çok sayıda yeniliğe tanıklık edilebilir gibi görünüyor. İşte detaylar…

Sanal gerçeklik, 2016’nın yükselen teknoloji kavramları arasında. Çok sayıda yeni aygıtın tanıtıldığı ya da satışa çıktığı, çok özel bir yıl söz konusu. Dijital teknolojinin geleceğine yönelik önemli işaretlerin de atıldığına sıklıkla tanıklık ediliyor. Öncü şirketlerden Intel de bu alanda dikkat çeken markalar arasında.

Kısa süre önce Voke adlı firmayı bünyesine katan Intel, sanal gerçeklik alanında içerikler sunmaya hazırlanıyor. Şirketin Başkan Yardımcısı Wendell Brooks’un açıklamaları da dikkat çekici. Tanınmış medya platformlarından The Wall Street Journal’a konuşan Brooks, Voke’nin yayıncılar açısından sektörü zenginleştireceğini ve özellikle canlı etkinlikler, moda ve spor karşılaşmalarının öne çıkacağını belirtiyor.

Intel’in ABD’nin Los Angeles şehrinde bir de sanal gerçeklik stüdyosu bulunuyor ve burada geleceğe dönük çalışmaların yürütüldüğü bilininiyor. Teknoloji şirketi, daha öncesinde de Replay Tech. şirketini satın almıştı, bu satın alımın NBA ve MBL müsabakalarında pozisyonların 360 derece formunda oynatılmasını hedef aldığı ifade edilmişti.

Birçok alanda sanal gerçeklik konulu yatırımlarını devam ettiren Intel’in özellikle 2017 yılı içerisinde çok sayıda sürprizle gündeme gelmesi olası görünüyor. Uzmanlara göre sanal gerçeklik, 2017’de çok daha fazla konuşulacak…

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın