Intel NUC M15 duyuruldu

0

Intel, yeni dizüstü bilgisayarı NUC M15’i tanıttı. İddialı model, Dell ve HP gibi güçlü rakiplerin küçük işletmelere yönelik dizüstü bilgisayarları ile rekabet esasıyla geliştirildi.

Dell XPS ve HP Spectre, kurumsal hayata yönelik en sofistike dizüstü bilgisayarlar arasında konumlanıyor. Ancak Intel, birinci sınıf üretkenlik için geliştirdiği yeni NUC 15 modeli ile rekabete dahil olmayı düşünüyor olmalı.

Alüminyum yekpare gövdeyle gelen 15.6 inç 1080p IPS ekrana sahip Intel NUC M15 modelinde 16 saate kadar şarj dayanıklılığı iddiası ve 11. Nesil Intel Core i5-1135G7 veya i7-1165G7 işlemciler var. Ayrı bir grafik kartı yerine Intel’in Iris Xe entegre grafik kartı ile gelen Intel NUC M15, 8 ya da 16 GB RAM ve çeşitli depolama alternatifleri sunuyor.

Kapsamlı özellikler…

1,65 kg ağırlıktaki dizüstü bilgisayarda 2 adet Thunderbolt 4 / USB 4 Tip-C, iki USB-A 10 Gbps, yanlarda tam boyutlu bir HDMI portu ile 3,5 mm kulaklık girişi mevcut. SD kart yuvası ise bulunmuyor.

İnovatif modelde yüz tanıma, Alexa desteğinin yanı sıra yaklaştığınızda bilgisayarı uyandırıp otomatik olarak oturum açmanızı sağlayan durum algılama özelliği de dikkat çekiyor.

İlk detaylara göre Intel’in kendi bünyesinde tasarladığı ‘küçük bir masaüstü bilgisayar’ formundaki yeni dizüstü bilgisayarı 2021’in başlarında çeşitli ülkelerde satışa sunulacak.

Cevap bırakın