Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  SağlıkIntel, kanser tedavileri için geliştirdiği ağ platformunu duyurdu

  Intel, kanser tedavileri için geliştirdiği ağ platformunu duyurdu

  intel

  ABD’nin San Fransisko şehrinde düzenlenen bu yıl ki Intel Geliştirici Konferansı(Intel Developer Forum 15), sağlık alanında çok önemli bir duyuruya sahne oldu. Tüm dünyada milyonlarca insanın yaşadığı en kritik sağlık problemlerinden biri olan kanser hastalığına odaklanan Collaborative Cancer Cloud adlı ağ platformunun duyurusu gerçekleştirildi.

  Intel Sağlık bölümünün yöneticisi Eric Dishman’ın gerçekleştirdiği sunumda, Collaborative Cancer Cloud’un dünya genelindeki üniversite/hastanelerdeki kanserli hasta verilerine erişim ve ilgili verilerden yola çıkılarak kişileştirilmiş kanser tedavilerinin kısa süre içinde planlanması odaklı bir platform olduğu açıklandı. Çalışmalara OHSU, Boston ve Teksas Üniversiteleri arasında başlandığı belirtildi. Platformun 2020 yılında sadece bir gün içinde kanser tedavisi için gerekli planlamanın oluşturulmasını sağlayacak düzeye gelmesinin hedeflendiği vurgulandı.

  intel

  Kanser konusunda uzman isimler ve genom analistlerinin desteği ile meydana getirildiği kaydedilen platform; tıbbi görüntüleme, gen haritaları, kapsamlı klinik veriler gibi yaşamsal önem taşıyan bilgilerden yola çıkılarak kanserli hastalara daha hızlı şekilde kişileştirilmiş çözümler sunulması temeline dayanıyor.

  Bu noktada akla ilk gelen konu ise hasta gizliliği ile birlikte veri güvenliği. Platformun tüm faktörlerde üst düzey gizlilik ve güvenlik unsurları sağlanarak analiz gerçekleştirilebilmesi odaklı olduğu belirtiliyor. Çalışmaların devam ettiği Collaborative Cancer Cloud, gelecekte kanser tedavisi için etkili bir metodoloji olabilir.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN