Intel Embree’ye Akademi ödülü

0

Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi, Intel oneAPI Görüntü İşleme Araç Kutusu’nun bir bileşeni olan Intel Embree ışın izleme çekirdeği derlemesine Bilimsel ve Teknik Başarı Ödülü verdi.

Her sene düzenlenen Akademi Ödülleri’ne (Oscar Ödülleri) ev sahipliği yapan Akademi, Intel Embree’nin geometrik görüntü işleme için sektör öncüsü ışın izleme özelliğini film yapım sürecine kattığı yeniliklerden dolayı bu ödüle layık buldu.

Işın izleme yöntemleri, ışığın fiziğini 3D nesneler ve onların yüzey malzemeleri ile bir araya getirerek matematiksel açıdan doğru yansımalar, ışık kırılması, gölgeler gibi gerçek hayattakine benzer görüntüler oluşturuyor. Görüntü işleme çözümleri geliştirenler, grafik uygulama mühendisleri ve içerik yaratıcılar Intel Embree’yi kullanarak yüksek performanslı, yüksek duyarlıklı görsel deneyimler sunuyor.

Intel Embree’nin film yapımlarında kullanılabilen özellikleri yaratıcı ekibe, saç, hayvan postu, ayna ya da herhangi bir nesne üzerine yansıma ve gölge gibi gerçekçi ışık efektleri; araba, helikopter ve kuş gibi hareket eden nesneler için karmaşık devinim bulanıklığı ve kum ve köpük gibi partikül efektlerini işlemek için ışın-odaklı diskler, küreler ve normal odaklı diskler gibi karmaşık geometrik şekiller aracılığıyla  birinci sınıf, gerçekçi ışık efektleri kullanarak filmlerine fotogerçekçilik katmalarına olanak sağlıyor. Bu özelliklerin yanı sıra, Intel Embree’de karmaşık sahnelerin görüntü işlemesi için çok seviyeli örnekleme özelliği de bulunuyor.

Cevap bırakın