Instagram’ın mesaj platformuna GIF desteği geldi

0

Instagram’da mesajlaşmaktan hoşlanan kullanıcılar yeni bir sürprizle karşılaşıyor: GIF desteği… İşte detaylar…

WhatsApp, Telegram, Facebook Messenger gibi anlık mesajlaşma platformları yalnızca iletişim değil, oyundan konum paylaşımına, çıkartmalardan ödemeye kadar çok çeşitli işlevler sunabiliyor. Bu alandaki rekabetin içinde tam anlamıyla yer almasa da tüm dünyada yoğun şekilde kullanılan platformlardan biri olan Instagram’ın doğrudan mesaj bölümü de kendini geliştirmeye devam ediyor.

Doğrudan mesaj kategorisini ilgi çekici özelliklerle geliştirmeyi sürdüren Instagram mühendisleri, bu kez de platforma GIF desteğini ekledi. Söz konusu ekleme, tasarımı itibarıyla kullanıcılarına hikayeler platformundaki GIF bölümünü anımsattı. Tek bir butona dokunularak altta yan yana sıralanan çok sayıda hazır GIF’ler seçilerek arkadaşlarınıza gönderilebiliyor.

Öte yandan Instagram’da GIF’lerin GIFHY desteği ile geliyor. Birbirinden ilginç ve neşeli GIF’lerle kullanıcıların aralarındaki yazılı mesajlaşmaların daha da renkli bir hal alması mümkün.

Kontrol zamanı…

Her kullanıcıya aynı anda gelmeyen güncellemenin aşama aşama dağıtıldığı anlaşılıyor. Bu konuda aktarılan bilgiler güncellemenin yavaş bir hızla geldiği noktasında birleşiyor. Yapılması gereken şey ise sık sık güncelleme olup olmadığını kontrol etmek; eğer bir iOS ya da Android cihaz sahibiyseniz Instagram uygulamanızı güncellemenizin ardından yukarıda bahsi geçen özelliği kullanmaya başlayabilirsiniz.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız…

Cevap bırakın