Instagram’ın kısa süreli ve düzenlenebilir video özelliği Reels sunuldu

0

Instagram, Reels ile kullanıcılara kendilerini ifade etmek için yeni yaratıcı yollar, sevdikleri şeylerin daha fazlasını keşfetme imkanı ve içerik üreticisi olmak isteyen herkese bir platform sunmayı amaçlıyor…

Instagram, yeni kısa süreli video özelliği Reels’ı kullanıma sundu. Yeni özellik ile kullanıcılar ses, efekt ve yeni yaratıcı araçlar kullanarak 15 saniyelik videolar çekebilecek ve bu videoları düzenleyebilecek. Videolar gönderi veya Story olarak paylaşılabilecek, ayrıca herkese açık hesaplar videolarının Keşfet sekmesindeki Reels’a ayrılmış bölümde görülmesini sağlayabilecek.

Reels nasıl paylaşılır?
  • Herkese Açık Hesaplar, videolarını Keşfet sekmesindeki Reels bölümünde paylaşabiliyor ve Instagram topluluğu tarafından keşfedilme fırsatını yakalayabiliyor. Aynı zamanda Akış’ta, takipçileriyle paylaşabiliyor. Belirli şarkı, hashtag veya efekt kullanılan videolar aynı zamanda o şarkı, hashtag ve efektlere özel sayfalarda görüntülenebiliyor.
  • Gizli Hesaplar, Reels videolarını yalnızca takipçileriyle paylaşabiliyor. Başkaları bu videolardaki orijinal sesleri kullanamıyor ve videoları bu gizli hesabı takip etmeyen insanlarla paylaşamıyor.
  • Video hazır olduğunda, paylaşım ekranında taslak kaydedilebiliyor, kapak resmi değiştirilebiliyor, metin ve hashtag eklenebiliyor ve arkadaşlar etiketlenebiliyor. Paylaşılan videolar, profilde ayrı bir sekmede yer alıyor. Akış’ta paylaşılan videolar profildeki ana sekmede de yer alıyor.
  • Reels videoları aynı zamanda Story, Yakın Arkadaşlar ve Direct mesajlarda paylaşılabiliyor.

Cevap bırakın