Instagram’ın canlı yayın kaydına imkan tanıyan güncellemesi yayınlandı

0

instagramers-city-guide-1-1090x655

Popüler fotoğraf, video paylaşım ve canlı yayın gerçekleştirme ağı Instagram, yeni güncellemesi ile önemli bir kullanıcı talebi konusunu daha karşılıyor. İşte detaylar…

Instagram, son dönemin tırmanıştaki sosyal ağlarından biri maiyetinde yer alıyor. Platformun öne çıkan özellikleri arasında yer almaya başlayan canlı yayın özelliğinin fonksiyonları ise her geçen gün artıyor. Yayınlanan son Instagram güncellemesi ile canlı yayınlar kaydedilebilecek. Ancak bunun için yayının tamamlanmış olması gerekiyor, dolayısıyla anlık kayıt söz konusu değil.

Peki nasıl kullanılıyor?

Özellikle birlikte canlı yayın bittikten sonra sağ üstte yer alan Kaydet simgesine tıklanması yeterli oluyor. Bu sayede video, cihazların kamera kayıtlarının olduğu bölüme kaydediliyor. Öte yandan sadece videoların kaydı mümkün, yayın sırasındaki yorumlar, beğeniler ve görüntüleyenlere dair diğer detaylar kaydedilmiyor.

Android ve iOS’ta kullanımda…

Android ve iOS cihazlarda kullanıma sunulan özellik, Instagram’da canlı yayınların gördüğü ilgiyle paralel olarak gelen dikkat çekici ekstralar arasına dahil oldu. Sonraki aşamada yorumlar ve beğenilerle birlikte kayıt söz konusu olur mu, bunun yanıtı ise henüz bilinmiyor.

Sosyal medya dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri anbean aktarmayı sürdüreceğiz. Takipte kalınız…

Cevap bırakın