Instagram’dan Van Gölü Ekspresi paylaşımı

0

Instagram kendi hesabından Van Gölü Ekspresi paylaşımı yaptı. “#Hellofrom” hashtag’ı (etiket) ile yayımlanan fotoğraf Instagram’ın 307 milyon takipçisine ulaştı.

Son dönemin popüler sosyal medya platformu Instagram’in kendi hesabı, dünyanın her yerinden sayısız fotoğrafçının çalışmalarının paylaşımı ile adeta bir tür ‘doping’ alanı. Geniş kesimlere erişim noktasında önemli bir alan olan hesap üzerinden yapılan her paylaşım ciddi bir katma değer oluşturabildiği gibi ilgili ülke, şehir, futbol takımı, her neyse ona da önemli bir tanınırlık sağlıyor. Bu kapsamda fotoğraf sanatçısı Hüseyin Taşkın’ın Bitlis Tatvan’dan karlar arasından geçen Van Gölü Ekspresi treni fotoğrafı 307 milyon kişinin takip ettiği Instagram’ın resmi hesabından paylaşıldı. Fotoğraf yorum ve beğeni yağmuruna tutuldu.

TCDD Taşımacılık A.Ş tarafından işletilen ve Ankara – Tatvan – Van seferini gerçekleştiren tarihi Van Gölü Ekspresi Instagram tarafından paylaşılan gönderiye konu oldu.

Instagram’ın resmi hesabından paylaşılan gönderide, fotoğrafın sahibi Hüseyin Taşkın’a göre başkent Ankara’dan Türkiye’nin doğusuna seyahat etmenin en iyi yolunun Van Gölü Ekspresi Treni olduğu vurgulandı. #HelloFrom etiketi ile yapılan paylaşım 450 binin üzerinde beğeni alırken binlerce yorumda fotoğrafın güzelliği dile getirildi.

Instagram, açıklanan son rakamlara göre 850 milyon aktif kullanıcıya sahip ve söz konusu hesapların yaklaşık 3’te 1’i aynı zamanda Instagram’ın kendi hesabını takip ediyor.

Cevap bırakın