Instagram’dan sahte beğeniye savaş

0

Popüler sosyal medya platformu Instagram’da sahte beğeni, takip ve uygulamalarla oluşturulan yorumların kaldıracağı açıklandı. Bununla birlikte konunun arka planı oldukça gizemli.
İşte detaylar…

Sosyal medya platformları arasında son dönemde –özellikle hikayeler- özelliği ile birlikte popülaritesi iyiden iyiye artan Instagram’da ‘geliştirme’ çalışmaları devam ediyor.

Bu kapsamda platformda yaygın olarak görülen sahte beğeni, takip ve yazılımla oluşturulan yorumlarla savaşılacağı kaydedildi.

Bilgiye göre Instagram söz konusu savaşı, makine öğrenmesi teknolojisi ile yürütecek.

Bir blog yayınıyla detayları aktarılan adımın arkasındaki nedenin Instagram koşullarına aykırılık olduğu vurgulandı.

Blog yayını ayrıca, ‘popülerliğini artırmak için üçüncü parti uygulamaları kullanan hesaplarda’ beğeni, yorum ve takiplerin kaldırılmaya başlanacağı belirtildi.

Öte yandan çalışmalar kapsamında bazı kullanıcılardan kullanıcı adı ve şifrelerinin değiştirilmesinin talep edilebileceği belirtildi.

Merak konusu…

Archie, InstarocketProx ve Boostio gibi yazılımlarla ayda 10-45 dolar ödeme yapılarak yorum, beğeni gibi çeşitli istatistiklerde artış sağlanabiliyor.

Instagram’da bunların tespiti ve kaldırılması yönünde başlanacağı duyurulan çalışmaların ne gibi sonuçlar ortaya çıkaracağı şimdiden merak konusu.

Aslında bu yönde yeterince detay da aktarılmış değil. En nihayetinde ise bazı kullanıcıların başta takipçi sayıları olmak üzere ciddi ‘rakamsal’ değişikliklerle karşı karşıya kalabileceği düşünülüyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın