Instagram’daki o eksik artık gideriliyor

0

Popüler fotoğraf/video paylaşım ve canlı yayın platformu Instagram, sosyal medyanın yükselişteki ağlarından. Kullanıcı sayısı, bundan birkaç sene önce Twitter’la aynı olan uygulama, günümüzde söz konusu rakibini ikiye katlamış durumda. Elbette Facebook’un sahibi olduğu diğer birçok yazılım gibi, başarısının arkasında kendisini sürekli yenilemesi geliyor. Bu noktada önemli bir eksik olarak görülen konulardan birinin daha giderileceği anlaşılıyor.

Android işletim sistemi versiyonu üzerinde testleri devam eden özellik, Instagram’da birinin sizi takip edip etmediğini profiline girdiğinizde görebilmenizi sağlayan basit ibarenin sonunda konumlandırıldığına işaret ediyor. Takip ettiğim kişi beni takip ediyor mu sorusuna yanıt verecek olan özellik, uzun süredir bekleniyordu.

Önemli bir eksiklikti

Yakın zaman içerisinde üçüncü parti uygulamalarla karşılık getirilebilen bu merak konusu (beni takip ediyor mu?), artık Instagram içinde de çözülebilecek.

Nerede yer alacak?

Profil biyografisinin altında konumlandırılan ibareyle söz konusu bilgiye erişim mümkün hale geliyor. Özelliğin tüm cihazlarda devreye girmesiyle beraber takip etmediğiniz kişiler sizi takipten çıkarabilir, dolayısıyla bu yönde önlemler almanızda (belki takip etmenizde) fayda olabilir.

Sosyal medya dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Cevap bırakın