Instagram’da yeşil nokta dönemi

0

Instagram yeni özelliklerle gelişimini sürdürüyor…

Sosyal medya platformlarının kullanıcılarına sürekli olarak yeni özellikler sunma yönündeki çalışmaları takdire şayan. Bu noktada belki de en çok göze çarpan platform Instagram. Geçtiğimiz yıllarda sadece kare fotoğrafların paylaşıldığı bir mecra görünümü sunan sosyal ağ, günümüzde canlı yayından, video paylaşımına geniş bir çerçevede yüzleri güldürüyor. Üstelik gelişimini durdurmaya da hiç niyeti olmadığı görülüyor…

Son görülme özelliğini daha önce kullanıma sunan Instagram’da artık online kişiler görülebilecek. Bunun için uygulamaya alınan yeşil nokta özelliği dikkat çekici. Böylelikle iyiden iyiye anlık mesajlaşma uygulaması halini de almaya başlayan Instagram’ın daha sık kullanılmak için birçok yeni yolu denediği anlaşılıyor.

Facebook’taki online kimseleri gösteren yeşil noktaya benzer şekilde gelen yeni özellik sayesinde direkt mesaj bölümünün daha sık kullanımı hedefleniyor. Elbette daha yoğun etkileşim ile birlikte.

Öte yandan son görülmenin kapatılmasına izin veren Instagram, online olunduğu anda bunu gösteren yeşil noktanın da kapatılabilmesine olanak tanıyor. Yapılacak şey son derece basit; Ayarlar > Hareket Durumu yolu izlendikten sonra ‘Hareket Durumunu Göster’ seçeneği kapatılabiliir.

Rakipsiz konum…

Bilindiği üzere Instagram bir Facebook şirketi. Üstelik WhatsApp de öyle. Facebook Messenger’ın popülaritesi de aşikar. Şimdi Instagram’ın da mesajlaşmayı daha efektif hale getiren özelliği ile bu yöndeki ‘tamamlayıcı’ adımlara sahne olduğu anlaşılıyor. Anlaşılan o ki Facebook, anlık mesajlaşma dendiğinde rakipsiz bir konum hedefliyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın