Instagram’da yeni trend: Futbolcuya mesaj

0

Real Madrid's Cristiano Ronaldo celebrates after scoring a goal against Levante during their Spanish first division soccer match at Santiago Bernabeu stadium in Madrid

Sosyal medya denildiği zaman akla ilk gelen platformlardan Instagram’da mesajlaşmak mümkün. Kullanıcılar, bir fotoğrafla birlikte mesajlarını yazıp bir diğer Instagram kullanıcısına gönderebiliyorlar, ardından bir tür fotoğraf altında ‘yorumlaşma’ maiyetinde iletişim kurulmaya başlanıyor.

Ekran_Resmi_2015-08-24_23_00_51

Geçtiğimiz günlerde Real Madrid’in dünyaca ünlü futbolcusu Christiano Ronaldo ile Türk manken Cansu Taşkın arasındaki Instagram mesajlaşmaları basına yansımış, ‘Türk kızı C. Ronaldo’nun göz hapsinde’ türünde haberler de gündeme gelmişti.

s-1048be470cfea2f622c5cbd78149bb59db0bc982

Yeni bir gündem maddesi ise Fenerbahçeli genç futbolcu Alper Potuk’u konu ediniyor. Real Madrid’li futbolcunun Instagram mesajlaşmalarından esinlenen bir Türk kullanıcı, Alper Potuk’a ‘fake’ bir hesap üzerinden İngilizce ‘bana numaranı gönder’ şeklinde mesaj gönderiyor, buna kayıtsız kalmadığı görülen Potuk ise yine İngilizce olarak ‘profilini aç’ diyor. Gizli bir profil olduğu anlaşılan fake hesap sahibi, daha sonra bombayı patlatıyor: “Ha ha ha, şaka şaka. Ronaldo taktiğini denedim. Numaraya gerek yok. Mersi”

Türk futbolcu için ilginç bir tecrübe olduğu gerçek. Öte yandan bu trendin başka yıldız sporcuları da tuzağa düşürüp düşürmeyeceği şimdiden merak konusu.

Cevap bırakın