Instagram’a link paylaşma özelliği geldi

0

Popüler sosyal medya ağları arasındaki Instagram, aynı zamanda son yılların yükselişteki platformlarından biri. İlk olarak fotoğraf paylaşımı odaklı başlayan kullanım yapısı, günümüzde videodan filtre içerikli görsellere kadar geniş bir çerçeveye ulaşmış durumda. Platformun yoğun şekilde kullanılan bölümlerinden biri de şüphesiz mesajlaşma servisi. Instagram Direct adıyla bilinen mesajlaşma servisi sayesinde sadece birbirini tanıyan kimseler arasında değil, ünlü kişilerle iletişim kurmak dahi mümkün olabiliyor. Uzun yıllardır beklenen yeni bir özellik ise Instagram Direct’in kullanımına yeni boyutlar katmaya aday.

Instagram Direct ile kısa süre içinde link paylaşımı mümkün oluyor. Bu sayede kullanıcılar, birbirlerine çeşitli web sitelerinin linklerini, mesaj yoluyla gönderebilme olanağı ile tanışıyor. Diğer yandan ilgili özelliğin büyük bir sürpriz olduğunun altını çizmek gerekiyor.

2013 yılında ilk kez yayınlandığında ilgi gören mesajlaşma servisi, 4 yıl boyunca link paylaşımına izin vermiyordu. Yeni özelliğin kullanım sıklığını ve yoğunluğunu artırmaya yönelik olduğuna şüphe yok. Diğer taraftan acaba Instagram paylaşımlarında da tıklanabilir link paylaşımı söz konusu olur mu soruları da akıllara gelmiş durumda. Bilindiği üzere halihazırda Instagram’da paylaşım yapılırken açıklama kısmına web sitesi bağlantısı verilemiyor.

Instagram Direct, link paylaşım özelliğinin yanı sıra fotoğraf, video gibi multimedyaların orijinal boyutlarının yatay veya dikey olarak paylaşımına da olanak tanımaya başlıyor. Tüm bu yeniliklerin son Instagram güncellemesi ile birlikte geleceğini de belirtelim.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın