Instagram’da yeni alışveriş seçeneği

0

Instagram’da artık Hikayeler üzerinden de alışveriş gerçekleştirebilme seçeneği söz konusu. İşte ayrıntılar…

Instagram’ın özellikle Hikayeler özelliği ile ciddi bir ivme yakaladığı tartışmasız bir gerçek. Snapchat’ten klonlanan bir özellik olarak nitelendirilse de popüler sosyal medya ağının Hikayeler’i çok ileri seviyelere taşıdığına şüphe yok. Üstelik geliştirilmesi noktasındaki çalışmalar aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda ilgili özellik, yeni bir fonksiyonla biraz daha geliştirildi.

Instagram’da Hikayeler özelliğine alışveriş özelliği geldi. Bu sayede daha önce kullanılamayan Hikayeler üzerinde alışveriş imkanı sunma özelliği kullanıma sunulmuş oldu. Markaların yüzünü güldüren bir adım olduğu net.

Hikayeler ile alışveriş çok kolay…

Hikayeler’de alışveriş ise son derece kolay bir şekilde kullanılabilecek. Üst kısımda konumlandırılan alışveriş sepeti ikonu ile akışta sunulan ürünler satın alınabilecek. Kıyafetler, teknoloji ürünleri ve daha fazlasının satın alımı noktasındaki alternatifler böylelikle daha da genişlemiş oluyor.

Kullanıcını çok sıkı bir şekilde izleyen sosyal medya platformu, beğenilen fotoğraflar, takip edilen hesaplardan yola çıkarak satın alınabilen ürünlerin yer aldığı Hikayeler’i öne çıkarıyor. Bu aşamada kullanıcısına tercih şansı bırakmadığı için eleştirilse de Instagram, ilgi alanlarıyla örtüşen seçenekler sunmasıyla övünmeye devam ediyor.

Sosyal medya dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın