Instagram’da ‘Hikayeler Arşivi’ kullanıma sunuldu

0

Instagram, Hikayeler özelliğini geliştirmeye devam ediyor. İşte yeni güncelleme ile ilgili öne çıkan detaylar…

Instagram, popülaritesini iyiden iyiye artıran Hikayeler özelliğini geliştirmeye devam ediyor. Platform, daha efektif bir kullanımın önünü açıyor.

Instagram, Hikayeler özelliğini Snapchat’ten geçtiğimiz yıl bir nevi ‘ödünç’ almıştı. Ancak öylesine ilgi gördü ki artık fotoğraf ve video paylaşımı neredeyse ikinci plandaydı. Diğer yandan özellikle ilgili bazı şikayetler de vardı, son Instagram güncellemesi söz konusu şikayetlere yönelik özellikler taşıyor.

Instagram Hikayeler, artık paylaşımdan sonraki 24 saatlik dilimin ardından yok olan içeriklerin yeniden paylaşımına izin veriyor. Hikayeler Arşivi alan yenilikle kullanıcılar, paylaşımlarını saklayıp tekrar yayınlayabilecekler. Bu arada istendiğinde bu özellik tamamen kapatıladabiliyor.

Ve Hikaye özelliği ile paylaşılanlar, profilde biyo kısmının altındaki yeni bir bölümde, kullanıcılara daha fazla sunulacak şekilde konumlanabiliyor. Arşivdeki istenen içerikler seçilip burada görücüye çıkarılabiliyor. Söz konusu içerikler örneğin kapak fotoğrafı ile ya da bir isimle yer alabiliyor.

Instagram, bu iki özellikle birlikte kullanıcıların Hikayeler özelliği üzerinden gerçekleştirdikleri paylaşımları daha geniş çerçevede ele almalarına, bunların ilerleyen süreçlerde kullanımına izin veriyor. İlgi göreceğine şüphe yok.

Cevap bırakın