Instagram’a zoom özelliği geldi

0

160831125521-instagram-zoom-780x439

Popüler video ve fotoğraf paylaşım ağı Instagram’daki uzun yıllardır konuşulan eksikliklerden biri daha son erdi. Son aylarda yoğun şekilde güncellenen ve köklü bir değişimden geçen platform bu kez de zoom yapabilme özelliği eklendi. Böylelikle kullanıcılar, profil fotoğrafları da dahil olmak üzere paylaşımları yakınlaştırabilecek, görüntülerin detaylarını daha net şekilde görebilecekler.

Önce iOS, sonra Android

Zoom adını alan özellik, Instagram için ilk olarak iOS sürümüne geldi. En yeni Instagram sürümüne geçiş yapan kullanıcılar, söz konusu özelliği kullanmaya başlıyor. Öte yandan Android için de zoom özelliğinin kısa süre içinde geleceği kaydediliyor.

Paylaşılan fotoğraflara zoom yapabilme özelliği, keşfet bölümünden timeline’a kadar her aşamada kullanılabiliyor. Dolayısıyla özellik, profil fotoğrafları da dahil tüm fotoğraf içeriklerine geliyor.

zoom-in-instagram-pics

Uzun zamandır bekleniyordu

Çoklu dokunma fonksiyonunun geliştirilmesinin ardından kullanımına başlanan resimleri yakınlaştırıp uzaklaştırabilme hareketleri, bundan sonra Instagram’da da kullanıma sunuldu. Sosyal medya ağının geçtiğimiz dönemde arayüzündeki değişim ve ardından Stories özelliği derken uzun süredir beklenen Zoom’u da hayata geçirmesi yüzleri güldürdü.

Sosyal medya dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın