Instagram’a yeni özellik

0

instagramers-de-moda

Fotoğraf ve video paylaşım ağı Instagram, son dönemde dikkat çeken sosyal medya platformları arasında. Aynı zamanda bir Facebook şirketi olan Instagram, çok sayıda yenilikle kapatmak üzere olduğu 2016’nın son virajını da boş geçmedi ve yeni bir özelliği daha kullanıma sundu. Detaylara geçiyoruz…

Instagram kurucuları arasındaki Kevin Systrom’un Instagram’ın blog sayfasında paylaştığı detaylara göre artık kullanıcı yorumları kapatılabilecek ve yine opsiyon dahilinde sadece beğenme fonksiyonunun sunulması sağlanacak. Daha önce bazı kullanıcılar tarafından (örneğin LordeMusic adlı Yeni Zelandalı şarkıcıya ait hesap) kullanılan ve deneme sürecindeki özellik, artık genel kullanıma açılmış durumda.

Instagram’de kullanıcının insiyatifi dahiline alınan yoruma kapatma özelliği, yüksek takipçili hesaplarda görülebilen kötü/istenmeyen yorumların blokesi anlamı taşıyor. Bununla birlikte adeta kurunun yanında yaş da yanıyor ve iyi niyetli kullanıcıların fikirlerini yorum yoluyla paylaşmasına da engelleme gelmiş oluyor. Peki özellik nasıl kullanılacak?

Fotoğraf paylaşma ekranına gelen özellik, burada ‘Gelişmiş Ayarlar’ üzerinden devreye alınabilecek. Dilendiği zaman yorum engellemenin devre dışı bırakılabileceğini de belirtelim.

Instagram, 2016 yılında 500 milyonun üzerinde kullanıcı sayısını aşmayı başardı. Sadece fotoğraf paylaşımı gerçekleştirilebilen bir sosyal medya ağıyken günümüzde kısa süreli video da paylaşılabilen, ayrıca Story adlı özellikle farklı bir multimedya paylaşımı deneyimi de vadetmeye başladı.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın