Instagram’a yeni bir özellik daha geliyor!

0

Popüler paylaşım ağı Instagram, yeni bir özelliğin testlerine başladı: Hashtag takibi. İşte detaylar…

Son dönemin ‘aralıksız’ yükselişteki sosyal ağları arasında yer alan Instagram, yeni bir özelliği daha kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Kullanıcılarına hashtag (#) takibi imkanı tanımaya hazırlanan platform, bu sayede hesap takibinin yanı sıra belirledikleri konulardaki paylaşımlara daha hızlı şekilde ulaşabilecekler.

Bu sayede örneğin ‘spor’ hashtag’iyle gönderilen paylaşımlara kolaylıkla ulaşılabilecek. Öte yandan platformun daha fazla kullanımı yönünde bir hamle olduğu da son derece açık, Instagram mühendisleri aktif kullanım oranlarını artırma konusunda son derece kararlı görünüyor.

Instagram’daki hashtag takibi özelliği için şu anda az sayıda ve belirlenmiş kullanıcı üzerinde testler gerçekleştiriliyor. Testlerin yakın zamanda sona ermesi ve ilgili özelliğin resmi olarak tüm Instagram kullanıcılarına sunulması bekleniyor.

Instagram’daki söz konusu özelliğin halihazırda Twitter’da, TweetDech ve Hootsuite uygulamaları ile birlikte kullanımı mümkün. Mikro blog ağı Twitter’da üçüncü parti uygulamalarla sürdürülebilen takip, anlaşılan o ki Instagram’da doğrundan sunulacak. Dolayısıyla hashtag alanındaki ‘geliştirme’ yarışında skor kesinlikle Instagram lehine!

Popüler hashtag’lerin takibinde yeni bir yöntem oluşturacağı anlaşılan özelliğin yoğun ilgi görmesi bekleniyor.

Sosyal medya dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız…

Cevap bırakın