Instagram’a son görülme zamanı özelliği geldi

0

Popüler sosyal medya platformu Instagram, Direkt Mesaj bölümünde en son görülme zamanlarını gösteren yeni özelliğini kullanıma sundu.

Yeni özellik ile birlikte DM olarak da bilinen Direkt Mesaj kısmındaki son kullanım zamanı, dolayısıyla aktif olunan zaman, diğer kullanıcılar tarafından da görülebilecek. Bu özellik, WhatsApp’ta ve diğer birçok anlık mesajlaşma uygulamasında mevcuttu. Diğer yandan Instagram kullanıcıları, diledikleri taktirde söz konusu özelliği deaktif edebiliyor. Bunun için Ayarlar sekmesinde yeni bir bölüm yer alıyor, buradan özellik açılıp kapatılabiliyor.

Instagram, mesaj uygulamasını ayrı bir yapıda sunma planlarına da devam ediyor. Facebook’un yaptığı gibi Facebook Messenger’ın ayrı bir uygulama üzerinden kullanımı şeklindeki yapı, yakında Instagram’da da görülecek gibi. Önceki aylarda bu yönde çalışmalara dair ilk detaylar açığa çıkmış, hatta aralarında Türkiye’nin de olduğu bir dizi ülkede testlerin gerçekleştirilmekte olduğu görülmüştü.

Sürprizler yolda

Gelen yeni özellik, Instagram’ın mesaj konusunu ayrı bir uygulama üzerinden sunmaya yönelik gelecek planları doğrultusunda, kullanılan özelliklerden biri olacak. Şimdilik resmi olarak duyurulmasa da beklentiler bu yönde.

Yükseliş devam ediyor…

Instagram, son yıllarda hatrı sayılır bir ilerleme kaydetti, geçtiğimiz yıllarda bir diğer popüler sosyal medya ağı Twitter’dan daha az kullanıcıya sahip olan platform, günümüzde 1 milyarıncı kullanıcı sayısına yaklaşıyor. Bu arada Twitter’ın henüz 500 milyon kişi/hesaba ulaşamadığını da hatırlatalım.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın