Instagram’a kaybolan fotoğraf ve canlı yayın özellikleri geldi

0

ekran_resmi_2016-11-22_01_02_02

Instagram, son dönemde sunduğu birbirinden ilginç özelliklerle sıklıkla sosyal medya gündemine dahil olmayı başarıyor. İlginç nokta ise özelliklerinin çoğunda hissedilen ‘Snapchat’ izleri. İşte detaylar…

Instagram, daha önce CEO’su tarafından da doğrulanan canlı yayın özelliğini kullanıma sundu. Bunun yanı sıra platform üzerinden gönderilen mesajlara kısa bir süre sonra kaybolan video ve fotoğraf özelliği geldi.

Facebook’un sahibi olduğu Instagram’in agresif özellikler sunduğu kaçınılmaz bir çıkarım. Instagram Stories üzerinden gerçekleştirilebilen canlı yayınlar, özellikler Twitter’ın sahibi olduğu Periscope uygulamasına adeta bir tür gözdağı maiyetinde. Kaybolan fotoğraf ve video konusunda ise Snapchat hatırlanabilir. Daha önce de Facebook’a gelen canlı yayın özelliği tartışma yaratmıştı.

En nihayetinde ise Instagram, çoğu kesimin eleştirilerine karşın, önde gelen diğer mobil yazılımların özelliklerini kendisine entegre ederek her geçen gün ‘daha genel’ bir sosyal medya ağı olma yolunda ilerliyor.

tumblr_inline_ogt42zaskd1svf3j7_540

Öte yandan Instagram’da geçtiğimiz ağustos ayında ilk kez kullanıma sunulan Stories özelliği ve direkt mesajlara ilişkin bazı rakamlar da kamuoyuyla paylaştı. Buna göre Stories, her gün 100 milyonu aşkın aktif kullanıcıya sahip. Direkt mesajlar ise (Instagram Direct), ayda 300 milyonu aşkın kullanıcı tarafından tercih ediliyor.

Cevap bırakın