Instagram’a karanlık mod geliyor

0

Yeni alpha sürüm ile kullanılabilir olan Intagram karanlık mod özelliği şimdilik sadece Android işletim sisteminde çalışıyor.

Instagram Android uygulamasının yeni alpha sürümünde karanlık mod özelliği geliyor. Facebookun sahibi olduğu Instagram’da karanlık mod özelliği sadece Android sisteminde ve ilgili bazı cihazlarda kullanılabilecek.

Son dönemde birçok kullanıcının tercih ettiği karanlık mod özelliği yeni alpha sürümü ile Instagram’a da gelmiş olacak. Instagram karanlık mod özelliği oldukça yararlı. Popüler sosyal paylaşım uygulamalarında da kullanılmaya başlanan karanlık mod özelliği AMOLED ekranlarda pil tasarrufu sağlarken, kullanıcıların göz sağlığı için de büyük yarar sağlıyor.

Şimdilik sadece Android’de…

Yeni alpha sürüm ile kullanılabilir olan Instagram karanlık mod özelliği şimdilik sadece Android işletim sisteminde çalışıyor. Ek olarak belirli modellerde kullanılabiliyor. Android 10 yüklü Pixel cihazlarda özellik, sorunsuz bir şekilde kullanılabiliyor. Aynı cihazlarda yüklü Android 9 sürümünde ise kullanılamıyor. Siyahtan griye geçişte oldukça başarılı bir kullanım deneyimi sunan karanlık mod özelliği, fotoğraflarda ise (arka plan, vb.) herhangi bir değişiklik sunmuyor.

Daha önce Facebook Mesenger için de karanlık mod sunulurken son gelişmeyle birlikte sosyal medya şirketinin sahip olduğu Instagram’a da bu özellik gelmiş oldu. Önümüzdeki dönemde Facebook’un sahip olduğu bir diğer uygulama olan WhatsApp’a da karanlık mod özelliğinin gelmesi bekleniyor.

Cevap bırakın