Instagram’a Hepsini Gördünüz özelliği geliyor

0

Popüler sosyal medya ağı Instagram’a Hepsini Gördünüz olarak İngilizceden Türkçe’ye çevrilebilen yeni bir özellik geliyor. İşte detaylar…

Instagram, şüphesiz son dönemin en sorunsuz yükseliş kaydeden sosyal medya platformları arasında. Facebook’un yaşadığı sorunlar, Twitter’ın kullanıcı tabanının bir türlü büyümemesi derken 1 milyar civarındaki Instagram hesabı inanılmaz görünüyor. Bu başarıdaki en önemli etken, platformun güncellemelerle kendini sürekli yenilemesi.

Geçtiğimiz aylarda sunulan Hikayeler özelliği ile büyük başarı yakalandı, ayrıca çok sayıda eleştiri unsuru konunun revizesi için de çalışmalar devam ediyor. İşte bu noktada şikayet alan konulardan biri daha Instagram yazılım ekibinin radarında.

Sınırlı sayıda kullanıcı üzerinde testlerine devam edilen yeni bir özellik üzerinde çalışmalar sürüyor. Sosyal medya platformunun Hepsini Gördünüz adı verilebilen özelliği, özel bir algoritma sayesinde kişilerin son 48 saat içerisindeki tüm paylaşımlarının ekrana gelmesi ve dolayısıyla görülmesi hedefleniyor.

Tüm fotoğraf ve videolara bakıldığı taktirde ekrana bir uyarı çıkıyor, bu sayede eski multimedyaların yeniden görülmesi şeklindeki zaman kaybının da önüne geçilmiş olunuyor.

Ne zaman tüm kullanıcılara sunulacak?

Kullanıcılarına sunduğu özellikle kronolojik bakış sisteminde gidilen değişiklik sonrası artan eleştirileri ortadan kaldırmayı hedefleyen Instagram’ın söz konusu yeniliği önümüzdeki günlerde nihai versiyonuyla herkese sunması bekleniyor.

Instagram’de sonraki ‘güncelleme’ konusunun ne olacağı da şimdiden yanıtı beklenen bir diğer merak konusu.

Sosyal medya dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın