Instagram’a fotoğrafı taslak olarak kaydedebilme özelliği geldi

0

instagram

Instagram’da uzun süredir beklenen bir özellik daha tüm kullanıcıların huzuruna çıktı. Artık fotoğraflar taslak olarak da kaydedilebilecek. İşte detaylar…

Instagram, son dönemin gittikçe daha fazla geliştirilen popüler uygulamaları arasında konumlanıyor. Facebook tarafından satın alınmasının ardından gördüğü ilgi boyutu daha da artan fotoğraf ve kısa video paylaşım ağı, yeni bir özelliği daha merhaba dedi…

Artık Instagram kullanıcıları, fotoğraflarını paylaşmaktan vazgeçtiklerinde, kararsız kaldıklarında ya da düzenlemeleri daha sonra gerçekleştirmek istediklerinde kendilerine kolaylık sağlayan bir özellikle karşılanacaklar. Fotoğraflar taslak olarak kaydedilebilecek ve istenildiğinde düzenlemelere daha sonra da devam edilebilecek.

Daha önce siliniyordu

Daha önce paylaşılmayan görsellerde Instagram uygulamasından çıkış yapılırsa yapılan işlemler siliniyordu, böylelikle işlemi tamamlanmamış görsellerin çöpe gitmesi durumu da ortadan kalkıyor. Uzun süredir beklenen bu özellik, uygulamanın daha kullanışlı bir hal almasına pozitif katkı sağlıyor.

Sonraki yenilik ne olacak?

Geçtiğimiz haftalarda ilk kez bazı kullanıcılarda görülen, beta aşamasında olan özelliğin tüm kullanıcılar için hazır olduğu kaydedildi. Instagram’da son dönemde artan güncelleme hamlelerinde sonraki adım da şimdiden merak edilmeye başlandı.

Sosyal medya dünyasına ilişkin öne çıkan yenilik ve gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız…

NOT: Görsel, Instagram.com’dan alınmıştır. 

Cevap bırakın