Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerSosyal MedyaInstagram’a dev güncelleme!

  Instagram’a dev güncelleme!

  instagram-explore

  Popüler fotoğraf-video paylaşım ağı Instagram için iOS ve Android güncellemesi yayınlandı. 7.0 kod adı ile yayınlanan Instagram güncellemesinde önemli geliştirmeler söz konusu. Bunlardan ilki arama ve diğeri de yeni keşif özellikleri…

  Instagram, 7.0 güncellemesi ile birlikte mekana göre arama yapmaya olanak tanıyor. Lokasyon sekmesi ile yapılan aramalar ile örneğin sadece İstanbul’dan fotoğrafları görebiliyorsunuz. 2012 yılında gelen güncelleme ile paylaşılacak fotoğraflara yer bilgisi de eklenebiliyordu. Yeni özellik, bu bilgilerin ayrı bir havuzda toplanması ve kullanıcılara sunulması temeline dayanıyor. Yaz döneminde gelen bu özellik ile Instagram’ın tatile çıkmak isteyen kullanıcıları hedeflediği dikkatlerden kaçmıyor.

  3-search_top_places

  Diğer öne çıkan özellik ise keşif konusunda. Etiketlerle zenginleştirilen özellik, kullanıcıların en çok hangi etiketlerle paylaşım yaptıkları, dolayısıyla gündem maddeleri kolaylıkla görülebilecek. Özellikle beraber takip edilen ve takip edilen kişilerin çevrelerinin de dışına çıkılarak çok daha farklı kimselerin fotoğraflarına erişim mümkün olacak. Öte yandan Instagram, kullanıcılarına hesap önerisinde bulunacak. Bu özelliğin Instagram’a periyodik ve sıklıkla içerik eklemek için yoğun efor sarfeden fotoğrafçılar/fotoğraf severler için daha fazla takipçinin önünü açması bekleniyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN