Instagram’a çoklu hesap özelliği geldi

0

friends using smartphones to take photos of food with instagram style filter

Tek bir Instagram hesabı bulunan kullanıcılar için fotoğraf/kısa video paylaşım platformuna giriş oldukça pratiktir. Akıllı telefon ve tabletlerde kullanıcı adı ve parola bilgilerinin girilmesi sonrasında Instagram tüm özellikleri ile karşınızdadır. Ancak birden fazla kullanıcı hesabı bulunan kimseler için durum biraz zorluydu. Örneğin Twitter’da olan hesaplar arası geçiş gibi bir imkan sunulmadığı için bir hesaptan diğerine ancak Instagram’dan çıkış yapılıp, diğer giriş bilgilerinin yazılması gerekiyordu. Instagram için bu durumu tamamen değiştirecek çoklu hesap desteği özelliği aşama aşama kullanıma sunulmaya başlandı.

Popüler paylaşım ağı Instagram’da bir süredir test aşamasında olduğu kaydedilen özellik, aşama aşama Android uygulaması üzerinden kullanıcılarla buluşuyor. Böylelikle temelde yukarda belirtilen metot sona eriyor, hesaplar arasında seçim yapılmak suretiyle sosyal medya ağının daha pratik şekilde kullanımına imkan tanınıyor. Özelliğin iOS cihazlarda da yine aşamalı olarak kısa süre içinde kullanıma sunulması bekleniyor. Detay bilgi olarak, Instagram’ın daha önceki birçok özelliğinin testlerinin iOS cihazlar üzerinden başladığını bildirelim. Bu alanda bir değişikliğe gidildiği görülüyor.
Instagram-logo2

Nasıl kullanılıyor?

Kullanımı ise son derece basit; ‘Ayarlar’ sekmesine gelindikten sonra alt kısımda yer alan ‘Hesap Ekle’ butonu tıklanıyor ve gerekli bilgiler giriliyor. Daha sonra istenen hesabın seçilmesi ile devam ediliyor. İlgili özellik, genel kullanıcılar için fazla bir şey ifade etmemekle beraber özellikle kurumsal hesap yönetimi açısından önem taşıyor.

Cevap bırakın