Instagram’a canlı yayın özelliği geliyor

0

instagramers-de-moda

Sosyal medya platformları arasında ilginç bir rekabet boyutu görülmeye başlandı. Geçtiğimiz yıllarda kendine has özelliklerle kullanıcılarının karşısına çıkan Facebook, Twitter, Instagram gibi dev boyutlu ağların geliştirme safhalarında farklı yollar izleyişine tanıklık edildi. Bu noktada belki de en fazla yaygınlaşan özellik canlı yayın konusunda görüldü. Periscope gibi birkaç platform üzerinden gerçekleştirilen canlı yayın özelliğinin gördüğü ilgi sonrasında Facebook’un da aralarında bulunduğu birçok sosyal medya şirketi, canlı yayın entegrasyonunu kendi yazılım yapılarına entegre etmeyi tercih ettiler. Yeni bilgilere göreyse canlı yayın gerçekleştirilebilecek sonraki büyük platform Instagram olacak.

Geçtiğimiz dönemde sıklıkla gündeme gelen ‘Instagram canlı yayın özelliği sunacak’ dedikodularına karşın nihayet resmi bir açıklama geldi. Popüler fotoğraf ve video paylaşım sahası Instagram’ın CEO’su Kevin Systrom, ilgili özelliğin yakın zamanda kullanılabileceğine işaret eden bir konuşmada bulundu…

instagram-ceo Instagram CEO’su Kevin Systrom

Financial Times’a verdiği röportajda konunun gündeme gelmesi üzerine konuşan Systrom, insanların sevdikleri kimselerle ilişkilerini güçlendirmek için canlı video yayını yapmalarının mükemmel olacağını ifade etti. Bu şekilde büyük oranda doğrulanan özelliğin ne zaman kullanıcılara sunulacağı konusu ise henüz netlik kazanmış değil.

Son resmi açıklamalara göre Instagram’ın 500 milyonun üzerinde kullanıcısı bulunuyor. Söz konusu özellikle birlikte platformun  bir diğer önemli canlı yayın mecrası olma ihtimali son derece yüksek.

Sosyal medya dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın