Instagram’a bilgisayar üzerinden fotoğraf yükleme özelliği geliyor

0

Popüler sosyal medya ağı Instagram, son dönemde sunduğu dikkat çekici geliştirmelere bir yenisini daha ekleyerek, fotoğrafların web tarayıcı üzerinden de yüklenebilmesine olanak tanıyan özelliğini sundu. Platforma sadece mobil uygulama üzerinden fotoğrafların yüklenmesi devri sona erdi. Bu gelişme yakın zamanda bilgisayar üzerinden de fotoğrafların yüklenebileceğine işaret.

Yeni özelliğin özellikle bilgisayarları üzerinden Photoshop, vb programlarla görsellerini düzenleyen fenomenler ya da dikkat çekici fotoğraf meraklıları/profesyonelleri için sevindirici olduğunu belirtmek mümkün. Çünkü artık mobil cihaz üzerinden, web tarayıcısı kullanılarak yükleme yapılabiliyor. Sonraki aşama ise büyük bir sürpriz olmazsa bilgisayar üzerinden de benzer işlemin gerçekleştirilmesi olacak.

Gelen yeni özellik ise şu şekilde kullanılıyor…

Mobil cihazdan Instagram.com’a giriş yapılıyor, ardından da açıklama yazılması, boyutlandırma işlemi ve paylaşım gerçekleştirilebiliyor. Şimdilik oldukça temel seviyede bir yükleme deneyimi sunulsa da bunun yukarıda da bahsettiğimiz üzere bilgisayardan yükleme öncesi bir ön hazırlık olduğu kaydediliyor.

Öte yandan şimdiden bilgisayarı üzerinden yükleme gerçekleştirilmesi de söz konusu. Bunun için kodların görüntülenmesi ve ardından da bir dizi işlemin gerçekleştirilmesi gerekiyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın