Instagram’a beğenebileceğiniz gönderiler özelliği geldi

0

Popüler sosyal ağ Instagram, yeniliğe doymuyor. Platform, bu kez de kullanıcılarının karşısına beğenebilecekleri gönderileri getirecek. İşte detaylar…

Instagram, 2017’yi birçok yenilik ve güncellemeyle kapatıyor. Popüler sosyal medya ağının hatrı sayılır bir kullanıcı artışı eşliğinde, özellikle Hikayeler özelliği ile büyük ilgi gördüğü çok net. Elbette tüm bunların platformun uçtan uca daha fazla kullanımının esas alınması sonucu ortaya çıktığı da biliniyor. En nihayetinde ise Instgram, bugün 1 milyara yaklaşan kullanıcısıyla devasa bir ağ, üstelik bundan sadece birkaç sene önce bugün hala 400 milyon kullanıcıya ulaşamayan Twitter’dan daha az ilgi görüyordu.

Her gün 3-5 öneri gelecek

Gelelim sosyal ağın kullanıma sunulan yeni özelliğine; geçtiğimiz aylarda testlerine başlanan özellik, Beğenebileceğiniz gönderiler adı altında nihai olarak geldi. Artık tüm profil sahiplerinin karşısına her gün 3-5 aralığında beğenilebileceği öngörülen gönderiler çıkacak.

İşaretleri sıkça veriliyordu

Daha önce Instagram yardım merkezinde adı geçen özellik farklı bir sekme şeklinde geldiğinden ana sayfada yer almıyor. Öte yandan söz konusu yenilik, Instgram’daki gönderi önerilmesine yönelik ilk adım da değil, daha önce de çeşitli hamleler gelmişti. Keşfet sekmesinde de bilindiği üzere takip edilmeyen birçok profiling gönderileri ile karşılaşılıyordu.

Cevap bırakın