Instagram yeni özelliklere kavuşacak

0

Günden güne artan sosyal medya uygulamalarına olan bağımlılığımız tüm hızıyla devam ediyor. Bu sosyal medya uygulamaları arasında yer alan ve birçok kişinin kullandığı Instagram için yenilikler var. Gelen yenilikler ile beraber iletişimde kalmak daha da kolay bir hale geliyor.

Instagram için yenilikler: Grup hikayeleri

Geçtiğimiz günlerde, Instagram’ın  grup sohbetleri için farklı özellikler üstünde çalıştığını görmüştük. Şimdi ise karşımıza çıkan  ”Grup Hikâyeleri” özelliği ortaya çıktı. Test edilmeye başlanan bu özellik, grup sohbetlerini kullanan ve sevenler için oldukça meraklandırıcı duruyor. Instagram’a gelecek yenilikler sadece bu kadar değil. Hayatımıza henüz yeni giren Reels, Otomatik ilerleme/kaydırma seçeneklerine kavuşacak. Ortaya çıkan bu özellik ile kullanıcılar Reels videoları arasında daha kolay geçiş yapacak ve videoyu açmasına gerek kalmadan ön izlemedeyken görüntüleyebilecek.

Instagram grup hikâyeleri ve Reels özelliklerine ek olarak, Instagram Mesaj bölümüne, GIF ve çıkartmaların eklenmesini sağlayan yeni bir özellik sunulacak. WhatsApp ile beraber gördüğümüz bnu özellik de yakın zamanda kullanıma sunulacak. Hayatımızın her alanına tüm hızıyla giren sosyal medya uygulamaları, kendilerini giderek daha fazla geliştirecekler gibi duruyor.

Cevap bırakın