Instagram yeni güncellemesini yayınladı

0

Hayatımızın her alanında kendini gösteren Instagram devamlı olarak güncelleniyor. Yeni Instagram güncellemesi ile beraber, kullanıcılar artık kendileri ile kimlerin ne kadar etkileşim kurduklarını görebilecekler. Peki nasıl olacak?

Kiminle ne kadar etkileşimde kalıyorsunuz?

Instagram, yeni özelliliğini Twitter üzerinden kullanıcılara duyurdu. Kullanıcılar akıllı telefonlarında uygulamalarını güncelledikten sonra profil sayfasına girip takip ettikleri kişiler kısmına gittiklerinde en az etkileşimde bulunanları ve akışta en çok gösterilen gösterilenleri görebilecekler.

Kullanıcılar, akıllı telefonlarındaki Instagram uygulamasını güncelledikten sonra bu ekrandan en az etkileşimde bulundukları insanları görebilecekler. Instagram buradaki kriteri son 3 aya göre sıralandırıyor. Burada Instagram tarafından önemli olan diğer kriterler ise gösterilen hesapların gönderim beğenmeleri ve hikayelere ifade bırakma sayısı.  Diğer kısım ise Instagram’da en çok gördüğümüz profillere ait. Burada son 90 gün içerisinde en çok hangi hesabın gönderisini gördüğümüz.

Yeni güncelleme ile beraber kullanıcılar en çok gördükleri profillerin farkına varabilecek. Ayıca takip ettikleri ancak ilgilenmedikleri hesapları farkına varıp takipten kendi istekleri ile çıkabilecekler.

Cevap bırakın